Прес-тур до Новгород-Сіверських лісів
Що не кажіть, а найбільше весняних клопотів у лісівників і хліборобів. Бо і ті, й ті живуть турботами про майбутній результат. Хлібороби — про урожай, лісівники — про нові ліси.
Напередодні щорічної акції «Майбутнє лісу — у твоїх руках» група чернігівських журналістів побувала у ДП «Новгород-Сіверське лісове господарство», а саме у Задеснянському лісництві, розташованому на лівому березі Десни, на кордоні з Сумською областю.
Лісові угіддя господарства розкинулися на площі 2300 гектарів на берегах Десни. У цей день у лісництві якраз відбувалася акція «Майбутнє лісу — у твоїх руках», в якій взяли участь сільська громада села Бирине та учні Биринського навчально-виховного комплексу. Директор цього комплексу Людмила Плахута розповідає:
— У цьому році виповнюється десять років колективу юних лісівників-дендрологів. Очолює колектив школярів – природолюбів учитель – еколог Оксана Вітель, а лісничим в учнівському колективі — десятикласник Михайло Помаз. Півтора десятка юних дендрологів мають на своєму рахунку безліч корисних і потрібних для збереження навколишнього середовища справ.
Село Бирине — лісове село, так би мовити, глибинка, яка споконвіку розташована серед прадавніх вікових лісів. І в усіх поколіннях жителів цього села ви не знайдете людини, яка б не любила ліс, не турбувалася про його майбутнє. Ці якості успадкували від своїх батьків, а може, й дідів-прадідів юні дендрологи. Напередодні повернення птахів із вирію їхніми руками зроблено цьогоріч сотні шпаківень, в які вже заселилося птаство, що повернулося в рідні ліси з теплих країв.
Разом із лісничим Задеснянського лісництва Григорієм Гущею шпаківні були розміщені в усіх куточках лісового масиву — аж до державних кордонів.
— Під час акції «Майбутнє лісу — у твоїх руках» засаджено 2,1 гектара сосною звичайною та дубом звичайним, — говорить головний лісничий ДП «Новгород-Сіверське лісове господарство» Віталій Сідько.
А про роботу всіх Новгород-Сіверських лісівників розповів директор лісогосподарського підприємства, заслужений працівник лісового господарства України Микола Засько:
— Щорічно у нас створюється до 300 гектарів нових лісів. Слід зазначити, що ми — одне з основних бюджетоформуючих підприємств району. А ще — єдині в області активно займаємося сільськогосподарським виробництвом. Маємо сто корів, 80 телят, понад 50 свинок. Отож засіваємо сільгоспкультурами щорічно 300 гектарів, заготовлюючи корми і на придеснянських луках.
Потім журналісти завітали до Краснохутірського лісництва. Тут ось уже три роки щовесни саджають найбільше нових лісів. Справа у тому, що через природно – кліматичні умови тут на 400 гектарах всохли ялини і треба якнайшвидше «залікувати» цю рану новими насадженнями.
— А для цього ще ми маємо і базисний розсадник декоративно-садивного матеріалу, — говорить головний лісничий Віталій Сідько. — На жаль, попит на нього поки що незначний. Ми готові постачати для озеленення сіл і міст Чернігівщини тисячі сіянців та саджанців вічнозелених, за всякої пори прекрасних декоративних рослин — сосни кримської, ялини голубої, туї, самшиту, ялівця козацького, липи, катальпи і багато інших. Тож звертаюся до керівників місцевих громад: приїжджайте і вибирайте все, що до вподоби — і ваше село чи місто, а то й власна садиба стануть найгарнішими у будь-яку пору року.
Микола Тищенко, Чернігівське ОУЛМГ