Примноження зеленого скарбу держави – запорука нашого чистого довкілля і доброго здоров’я

Саме таким глибоким змістом і була наповнена Всеукраїнська акція «Озеленення України: один мільйон дерев за 24 години», яка відбулася 17 жовтня в усіх регіонах держави за підтримки Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України, Державного агентства лісових ресурсів і Книги рекордів України.

На Чернігівщині ця важлива і справді доленосна подія примноження зеленого скарбу лісів і загалом усього довкілля Сіверського краю відбулася в усіх державних лісогосподарських підприємствах за активної участі керівників і спеціалістів держлісгоспів, їхніх виробничих підрозділів, юних ентузіастів з учнівських лісництв, а також представників громадськості – активу територіальних громад, депутатів органів місцевого самоврядування, екологічних організацій, представників ЗМІ.

А саме урочисте і хвилююче дійство з осіннього висаджування дерев у рамках Всеукраїнської акції розпочалося зранку в Славутицькому лісництві ДП «Чернігівський лісгосп», де поставили за мету в кварталі 144 на площі 2,7 гектара висадити понад 15428 молодих дерев.

Початок Всеукраїнської акції в Славутицькому лісництві характерний тим, що в ній взяли участь очільниця Чернігівської  обласної державної адміністрації Анна Коваленко, перший заступник голови ОДА Віталій Загайний і заступник голови Олександр Савченко, а також голова Чернігівської обласної ради Ігор Вдовенко, начальник обласного управління лісового та мисливського господарства Сергій Аніщенко, представники органів місцевої влади, громадської ради при Чернігівському ОУЛМГ, члени Пакульського учнівського лісництва, журналісти.

Енергійного імпульсу злагодженій праці з озеленення у Славутицькому лісництві надали виступи шановних гостей і учасників хвилюючого дійства.

Голова обласної державної адміністрації Анна Коваленко, зокрема, наголосила, що в цей пам’ятний жовтневий ранок в нашій області, як і в усій Україні, наразі розпочата важлива державницька справа з озеленення України, яка набуває особливої актуальності після пережитого українцями лиха – масштабних лісових пожеж у Луганській, Херсонській,  Житомирській і деяких інших областях, а також тих складних викликів нашій природі, які пов’язані зі зміною клімату і глобальним потеплінням. Значним чином зарадити цьому покликана також і Всеукраїнська акція з озеленення України мільйоном дерев за одну добу. А якщо ця акція ще й набуде статусу щорічної, то можна надіятися, що примноження ось такого зеленого скарбу всієї держави в справі відновлення лісів, насаджень парків та скверів міст, сіл і селищ нашої Чернігівщини стане запорукою чистого довкілля і доброго здоров’я для нинішнього і майбутніх поколінь українців, утвердженням краси і добра в нашому суспільстві.

У виступі голови Чернігівської обласної ради Ігоря Вдовенка зазначалося, що саме завдяки постійній турботі лісівників Чернігівщини, діяльності лісгоспів і їхніх виробничих підрозділів щорічно вагомо поповнюються бюджети територіальних громад, а соціальна інфраструктура сіл і селищ постійно отримує від них належну підтримку та забезпечення роботою сотень жителів області.

– Депутати обласної ради, – наголосив Ігор Вдовенко, – підтримують і завжди підтримуватимуть акції, спрямовані на збереження прекрасного довкілля нашого Придесення, зокрема, і через постійне озеленення міст, сіл і селищ Сіверського краю, а також берегів Десни і малих річок, утримання в належному стані природних заповідників області. Переконаний, що озеленення України мільйоном дерев протягом дня – старт для плідної діяльності всіх органів місцевого самоврядування в справі охорони довкілля.

З масштабами організації цього заходу на Чернігівщині ознайомив учасників акції  депутат обласної ради Сергій Охонько.

Начальник обласного управління лісового та мисливського господарства Сергій Аніщенко сердечно привітав усіх учасників Всеукраїнської акції в держлісгоспах області, подякував шановним гостям за участь і теплі слова на адресу лісівників. Він відзначив, що саме лісівники, як ніхто інший, глибоко усвідомлюють важливість і актуальність нинішнього заходу і грунтовно до нього готувалися. Адже саме відновлення лісових ресурсів, суттєве підвищення рівня заліснення області – найважливіша з проблем, якою постійно опікуються державні лісогоподарські підприємства. Задля цього лісгоспи ЧОУЛМГ щорічно вирощують до 20 мільйонів сіянців понад тридцяти видів порід, серед яких першість на Чернігівщині належить сосні звичайній.

–  Лісогосподарські підприємства, – підкреслив очільник лісового галузі області, –  готові значно розширити заліснення за рахунок передачі в наше розпорядження  земель, непридатних для ведення сільського господарства. Переконаний, що в усіх лісогосподарських підприємствах області Всеукраїнська акція відбудеться з ретельним урахуванням карантинних обмежень і засвідчить, що всі жителі нашого Придесення глибоко усвідомлюють благородну місію справжніх господарів рідної землі і постійно піклуватимуться про її добре здоров’я, силу і красу.

Після виступу очільника ЧОУЛМГ головний лісничий ДП «Чернігівський лісгосп» Вадим Фесюн провів для учасників акції грунтовний інструктаж щодо посадки дерев і охорони праці при цьому, а директор ДП Чернігівський лісгосп Юрій Ревко закликав усіх учасників заходу відповідально поставитися до виконуваної роботи, щоб кожне деревце прижилося, виросло і зберегло добру пам’ять про своїх садівників.

…І ось перші шеренги молодих деревець здобувають собі затишну домівку в 144-му кварталі Славутицького лісництва.

Підсумував проведену протягом дня роботу начальник Чернігівського ОУЛМГ Сергій Аніщенко. Він сердечно подякував кожному учасникові акції за сумлінну працю і побажав, щоб кожен саджанець неодмінно прижився, зміцнів, виріс і став живим свідком майбутнього розквіту України і рідної Чернігівщини.

Під час проведення цієї акції в усіх держлісгоспах області відбулися лісовідновлювальні роботи на значних площах заліснення. Так, в Берестовецькому лісництві Борзнянського лісгоспу заліснено 1,8 гектара, в Тупичівському ДП «Городнянський лісгосп» – 2,8 гектара, в Новояриловицькому лісництві ДП «Добрянський лісгосп» – 2,7 гектара, в Корюківському лісництві ДП «Корюківський лісгосп» – 1,8 гектара, у Вертіївському ДП «Ніжинський лісгосп» заліснено майже тригектарну площу, в Кіровському лісництві ДП «Новгород-Сіверский лісгосп» – 2,1 гектара, в Карпилівському ДП «Остерський військовий лісгосп» заліснено майже два гектари, в Кам’янському лісництві ДП «Прилуцьекий лісгосп» лісокультурне відновлення провели на 1,1 гектара, а в Холминському, Холминського лісгоспу – на 0,8 гектара. І, як вже зазначалося,  Славутицьке лісництво ДП «Чернігівський лісгосп» забезпечило садіння дерев майже на трьох гектарах.

Загалом у лісах області висаджено 117 тисяч саджанців. Це внесок чернігівського Полісся в український мільйон висаджених дерев протягом одного дня.

Лісівники і всі учасники Всеукраїнської акції переконані, що весною зазеленіє Україна з новою молодою силою. На добро, на сподіваний мир, на краще життя!

За інформацією Чернігівського ОУЛМГ

На Чернігівщині примножували зелений скарб держави

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Мапа

Погода у Чернігові
Календар
Травень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
© 2024 Північне міжрегіональне управління лісового та мисливського господарства