Профспілки Чернігівщини – за збереження лісів у державній власності!

Колективи лісогосподарських підприємств Чернігівщини виступили проти приватизації та передачі в концесію державних лісів. Профспілкові організації державних лісових господарств вивели під стіни Чернігівської обласної ради сотні своїх працівників. Головна вимога мітингарів – звернення голів обласної ради та обласної державної адміністрації до Уряду. Лісівники вимагають, аби Кабмін скасував скандальну постанову від 15 листопада 2017 року «Щодо схвалення Стратегії реформування лісового господарства». На переконання експертів, згадане урядове рішення призведе до стагнації лісової галузі.

 

«Лісовому господарству – державну підтримку!», «Лісам – захист, лісівникам – роботу!», «Концесія – смерть для лісів!» – лісівникам Чернігівщини накипіло. Вони з’їхались під стіни обласного представницького органу з різних куточків краю, аби відстояти право на працю та виступити проти зміни моделі управління лісовою галуззю.

«15 листопада 2017 року Кабінетом Міністрів України схвалена Стратегія реформування лісового господарства. Її прийняття відбулось без громадського обговорення, що є порушенням норм Галузевої угоди. Ліси України є об’єктом права власності українського народу, і тому їх подальший розвиток і реформування системи управління лісовим господарством повинні бути підтримані у суспільстві, але ж цей проект був прийнятий таємно, без обговорення, – говорить голова обласного комітету профспілки працівників лісового господарства Чернігівщини Наталія Кудласевич. – По нинішній день Стратегія не опублікована на Урядовому порталі. Також невідомо, якими конкретно нормативними документами буде визначене досягнення мети та цілей реформування лісового господарства».

Колективи працівників державних лісогосподарських підприємств стурбовані подальшою долею розвитку лісового господарства.

Одна із норм стратегії – передача функцій здійснення господарської діяльності у сфері лісового та мисливського господарства новоствореному суб’єкту господарювання державної власності, повноваження щодо управління корпоративними правами якого здійснюватиме Кабінет Міністрів України.

На думку голови первинної профспілкової організації ДП «Корюківське лісове господарство» Петра Устименка, ця норма передбачає створення на базі діючих лісогосподарських підприємств одного суб’єкта господарювання.

«Таке реформування тягне за собою ліквідацію лісгоспів та, відповідно, скорочення працівників, – заявляє представник профспілки лісівників. – Тому колективи підприємств категорично проти створення єдиного лісогосподарського підприємства на базі діючих державних підприємств та їх ліквідації як юридичних осіб».

Лісничий Ріпкинського лісництва ДП «Добрянське лісове господарство» Олександр Зогий стурбований планами Уряду, який поставив за одну з цілей Стратегії оптимізацію та реорганізацію структури і функцій суб’єктів господарювання державної власності у лісовій сфері.

«Ми бачимо чергову спробу переробити систему управління лісовим господарством в країні, яка, на наш погляд, має кінцеву мету – ліквідацію державних лісогосподарських підприємств та перерозподіл коштів від продажу лісових ресурсів у ручному режимі, – обурюється лісничий. – Такі дії можуть спричинити значні негативні наслідки для екології, економіки держави та місцевих громад».

Організація єдиної акціонерної компанії з передачею лісів у концесію буде мати незворотні наслідки.

«Прихована приватизація державного лісового фонду неминуче призведе до неконтрольованої вирубки стиглих, компактно розташованих насаджень, погіршення санітарного стану лісів і  зменшення загальної площі насаджень, – переконаний голова первинної профспілкової організації ДП «Ніжинське лісове господарство» Олександр Балабан.На сьогоднішній день, працюючи стабільно, державні лісогосподарські підприємства є найбільшими платниками податків та основними роботодавцями в сільській місцевості. Кардинальна ж зміна в системі управління призведе до скорочення штату працівників, що в свою чергу потягне зростання соціального напруження, істотного зменшення надходжень до місцевих бюджетів».

На переконання представників профспілкових організацій лісівників Чернігівщини, передача повноважень щодо надання лісів для ведення лісового господарства з місцевого на центральний рівень суперечить загальнодержавній реформі децентралізації. На їхню думку, зміна моделі управління не вирішить безлічі проблем лісового господарства, а навпаки – лише поглибить. «Проект схваленої Стратегії не містить жодних напрямків удосконалення ведення лісового господарства, а зосереджений лише на реорганізації управління», – стверджують лісівники.

На мітингу також виступили начальник чернігівського ОУЛМГ, депутат Чернігівської обласної ради Олександр Демченко, директор ДП «Семенівське лісове господарство» Олександра Дудко , юрист Чернігівського ОУЛМГ Олександр Рудь, лісничий Косачівського лісництва ДП «Остерське лісове господарство» Анатолій Костенко, майстер лісу Краснохутірського лісництва ДП «Новогород-Сіверське лісове господарство» Владислав Новомлинець. Прийшли підтримати мітингарів та висловили свою державницьку позицію голова Чернігівської обласної ради Ігор Вдовенко, депутат Чернігівської обласної ради Дмитро Блауш, голова Федерації профспілок Чернігівщини Ігор Москаленко та голова ГО «Народна рада Ічнянщини» Віталій Чешко.

Лісівниче віче висунуло вимоги до обласних депутатів та представників влади: звернутися до Уряду з вимогою відмінити рішення від 15 листопада 2017 року «Щодо схвалення Стратегії реформування лісового господарства». Працівники лісових господарств просять владу дослухатися до них і ухвалити Стратегію реформування лісового господарства, яку розробляли із залученням фахівців лісової галузі та яка схвалена міжнародними експертами. Вони пропонують узгодити Стратегію з громадськими організаціями. До того ж працівники галузі вимагають вивести Держлісагентство з підпорядкування Міністерству аграрної політики та продовольства в пряме підпорядкування Кабміну.

У випадку неприйняття вимог лісівники залишають за собою право на проведення акцій громадської непокори в різних проявах.

За інформацією Чернігівського ОУЛМГ

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Мапа

Погода у Чернігові
Календар
Травень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
© 2024 Північне міжрегіональне управління лісового та мисливського господарства