Щоб Чернігівщина стала зеленішою!

30 жовтня в Городнянському держлісгоспі (одному з найкращих лісогосподарських підприємств Чернігівщини), а саме в Городнянському лісництві, відбулася обласна акція «Створюємо ліси разом» в рамках програми Президента України «Зелена країна».

На акцію прибули заступник голови Державного агентства лісових ресурсів України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Віктор Смаль, заступник голови Чернігівської облдержадміністрації Дмитро Іванов, перший заступник голови Чернігівської обласної ради Ніна Лемеш, начальник Чернігівського ОУЛМГ Сергій Аніщенко та голова Городнянської ОТГ Андрій Богдан.

Перед початком акції відбулася прес-конференція за участю почесних гостей. Заступник голови Державного агентства лісових ресурсів України Віктор Смаль розповів, що цього дня в усіх обласних управліннях Державного агентства лісових ресурсів України проходить загальнодержавна акція «Створюємо ліси разом», ініційована Президентом України.

«Ця подія – амбітна, вона – складна, але посильна. Вона складається з двох частин: висадка одного мільярду нових дерев за три роки, а друга – це збільшення площі лісів на один мільйон гектарів за десять років.  Це –  цілком реально! У нас є чіткий план, досвід і ресурси. І саме програма Президента «Зелена країна» – це екологічна ініціатива, яка важлива не тільки для лісівників, а й для майбутніх поколінь. І зараз долучитися до наймасштабнішої висадки дерев в історії України може кожен. Станом на 30 жовтня у нас висаджено вже 22 мільйони дерев. Отож кілька тижнів працює створений нами сайт, присвячений виконанню програми Президента «Зелена країна». Сайт буде інструментом звітності. Адже завдяки йому, ви зможете слідкувати за реалізацією цього плану. Чернігівщина – мій рідний край, я тут народився в Ніжині. Пам’ятаю, як у школі № 16, де я навчався, в четвертому класі, посадив своє перше дерево. Там щороку проходили такі весняні акції, коли школярі саджали дерева, і всім учням це дуже подобалося. Тому цей день я запам’ятав на все своє життя», – наголосив Віктор Смаль.

Заступник голови облдержадміністрації Дмитро Іванов подякував лісівникам за запрошення взяти участь у такій важливій загальнодержавній акції. Заступник очільника області зазначив, що лісова галузь – це економічний та екологічний потенціал нашого регіону. Тож збільшення лісистості Чернігівщини – це завдання не лише лісівників, а й усієї громадськості нашої області.

Перший заступник голови обласної ради Ніна Лемеш підкреслила, що життя громад тісно пов’язане з лісовою галуззю. Адже місцеві бюджети наповнюються за рахунок виробничої діяльності лісогосподарських підприємств. А це – практично вся наша соціальна сфера: дороги, школи, ФАПи… А, оскільки зараз уже розпочався опалювальний сезон, то саме дровами, а не дорогим газом, опалюються, в основному, і заклади соціальної сфери, й оселі багатьох мешканців Чернігівщини.

Начальник Чернігівського ОУЛМГ Сергій Аніщенко подякував усім, хто прибув цього дня у Городнянське лісництво, щоб створити нові ліси. За два місяці осінньої лісокультурної кампанії в нашій області лісівниками буде створено 99 гектарів нових лісів та проведено лісовідновлення на площі 240 гектарів. Тобто буде висаджено один мільйон 600 тисяч дерев.

«Нам, лісівникам, приємно, що все більше мешканців Чернігівщини  долучають до таких суспільно важливих акцій, як «Створюємо ліси разом». До лісогосподарських підприємств звертаються жителі громад, особливо просять допомогти декоративно-садивним матеріалом. І це – чудово, що наші міста, селища та села озеленюються. КП «Чернігівоблагроліс» й інші лісокористувачі теж долучилися до цієї акції. В усіх лісогосподарських підприємствах області проходять акції «Створюємо ліси разом» за участю учнівських лісництв, школярів, студентів, військових, поліції, ДСНС, відомих спортсменів області, громад краю. І за це всім їм – велике спасибі!» – сказав Сергій Михайлович.

Голова Городнянської ОТГ Андрій Богдан відзначив, що їхня громада тривалий час успішно співпрацює з місцевими лісівниками.

«У нас багато земель, які самозаліснилися. Тому нині наша громада працює над тим, щоб передати їх під опіку державним лісівникам», – запевнив очільник громади.

Отже, цього дня, після майстер-класу з садіння лісу й інструктажу з охорони праці та техніки безпеки, який провів головний лісничий ДП «Городнянське лісове господарство» Максим Левкович, було висаджено 2,1 гектара сосни і берези.

Учасники акції закликали всіх мешканців області бути небайдужими до нашого довкілля, щоб спільними зусиллями істотно збільшити лісистість Чернігівщини та всієї України!

 

За інформацією Чернігівського ОУЛМГ        

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Мапа

Погода у Чернігові
Календар
Травень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
© 2024 Північне міжрегіональне управління лісового та мисливського господарства