Щоб лісова нива стала ще багатшою

img_3929

Саме цій меті і був підпорядкований науково-виробничий семінар «Шляхи підвищення ефективності лісовирощування та формування біологічно стійких і продуктивних насаджень», проведений обласним управлінням лісового та мисливського господарства, державними підприємствами «Новгород-Сіверська лісова науково-дослідна станція» і «Новгород-Сіверське лісове господарство», в роботі якого взяли участь наукові співробітники ДП «Новгород-Сіверська лісова науково-дослідна станція» і головні лісничі державних підприємств Чернігівського ОУЛМГ.

Відкриваючи семінар в актовій залі адмінбудівлі Слобідського дослідного лісництва ДП «Новгород-Сіверська ЛНДС», перший заступник начальника, головний лісничий Чернігівського ОУЛМГ Юрій Пономаренко наголосив, що виключно важливими і в площині науково-виробничого семінару є завдання з виконання у повному обсязі річного комплексу лісокультурних робіт, створення лісових культур відповідно до осіннього плану,  максимальна концентрація зусиль для збору врожаю жолудів та іншого насіння деревних і чагарникових порід,  а також насіння з об’єктів постійної лісо-насіннєвої бази та своєчасну відправку його на перевірку в державну організацію «Український лісовий селекційний центр».

— Важливими і конче невідкладними, — підкреслив Юрій Пономаренко, — є завдання з обробітку грунту під лісові культури наступного року, забезпечення постійного контролю за якістю виконання робіт із проведення осінньої інвентаризації та атестації лісових культур, плантацій, розсадників, а інвентаризацію лісових культур першого—третього року створення слід обов’язково провести за участі директорів лісгоспів, — наголосив головний лісничий Чернігівського ОУЛМГ.

З початком роботи науково-виробничого семінару привітав його учасників директор ДП «Новгород-Сіверська ЛНДС», кандидат сільськогосподарських наук Анатолій Жежкун. Він, зокрема, зазначив, що тісна співпраця науковців станції з лісгоспами є взаємокорисною як для представників лісової науки, так і для практиків лісокористування, і слугує запорукою тому, що лісова нива Чернігівщини рік від року ставатиме щедрішою для тих, хто постійно нею опікується.

— В останнє десятиріччя, — продовжив далі директор  науково-дослідної станції, — відбулися зміни природно-кліматичних умов, що потребує проведення низки лісогосподарських заходів, спрямованих на підвищення біологічної стійкості деревостанів. Отож, першочергове завдання семінару — ознайомити лісничих усіх лісогосподарств Чернігівщини з новими технологіями відтворення та формування лісів Східного Полісся, — сказав на завершення свого виступу Анатолій Жежкун.

Маршрут учасників семінару розпочався із ознайомлення з динамікою гідротермічних показників за останнє десятиріччя та їхнім впливом на стан і продуктивність деревостанів, виходячи з досліджень  ДП «Новогород-Сіверська ЛНДС», які представив учасникам семінару молодший науковий співробітник станції Ігор Порохняч.

Огляд лісничими ОУЛМГ міні-дендропарку та садивного матеріалу в теплиці Слобідського дослідного лісництва супроводжував лісничий дослідного лісництва Володимир Серб.

А ось переїзд учасників семінару до кварталу 5 Красно-Хутірського лісництва   та огляд ділянки формування соснового молодняка природного походження супроводжував головний лісничий ДП «Новгород-Сіверський лісгосп» Віталій Сідько. Він же разом із кандидатом сільськогосподарських наук, директором ДП «Новгород-Сіверська ЛНДС» Анатолієм Жежкуном забезпечили переїзд учасників семінару до кварталу 12 та огляд колегами природного поновлення сосни на ділянках першого прийому рівномірно-поступових рубок 2014 року та суцільної рубки 2014 року.

Огляд лісових культур модрини європейської, сосни звичайної, дуба звичайного, створених на ділянках вимерлих ялинників у кварталах 31, 29 забезпечували головний лісничий ДП «Новгород-Сіверський лісгосп Віталій Сідько і молодший науковий співробітник ДП «Новгород-Сіверська ЛНДС» Ігор Порохняч.

У кварталі 26 Новгород-Сіверського лісгоспу учасники семінару ознайомилися з природним поновленням дуба звичайного та сосни звичайної на ділянці суцільної рубки 2013 року.

Переїхавши до кварталу 9 Слобідського дослідного лісництва ДП «Новгород-Сіверська ЛНДС», оглянули відновлення сосни звичайної після першого прийому рубки переформування 2009—2010 років, а в кварталах 10, 17, 30, 24, 32, 31 того ж Слобідського дослідного лісництва учасники семінару ознайомилися з поетапним формуванням березово-ялинового деревостану рубками догляду,  з формуванням стійких ялинників різними методами рубок догляду, з вирощуванням березово-соснових деревостанів на ділянці суцільної санітарної рубки в сосняках, уражених кореневою губкою. Учасники семінару також одержали змогу порівняти ріст культур сосни, створених у 2013 році, із закритою кореневою системою та за традиційною технологією, оглянули також ріст дерев майбутнього на секціях з різною інтенсивністю прохідної рубки 2007 року,  родинну лісонасіннєву плантацію модрини європейської,  кленово-дубових культур 2007 року, березово-тополевих культур 2010 року, малоцінного молодняку після проведення різних варіантів реконструктивної рубки та введення дуба звичайного…

Грунтовні роз’яснення з приводу всіх оглядів учасникам семінару надавали директор ДП «Новгород-Сіверська ЛНДС, кандидат сільськогосподарських наук Анатолій Жежкун, молодші наукові співробітники станції Ігор Порохняч та кандидат сільськогосподарських наук Ігор Бобров.

Підведення підсумків науково-виробничого семінару відбулося у приміщенні садиби Лосківського лісництва ДП «Новгород-Сіверський лісгосп», на яке прибув і директор цього державного підприємства, заслужений лісівник України Микола Засько.

Виступаючи перед учасниками зібрання, він, зокрема, наголосив, що найбільшою гордістю лісгоспу є лісові культури, за що завдячує головному лісничому лісгоспу Віталію Сідьку і всім лісничим лісгоспу, які, без перебільшення,  завжди тримають руку на пульсі новітніх досягнень лісової науки,  сумлінно допомагають науковцям, не боячись іти на пропоновані досліди і творчі пошуки для того, щоб лісова нива Сіверського краю щедрішала і оновлювалася.

Підводячи підсумки авторитетного науково-виробничого зібрання головних лісничих державних підприємств Чернігівського ОУЛМГ, перший заступник начальника  і головний лісничий Чернігівського ОУЛМГ Юрій Пономаренко наголосив, що чернігівські лісівники і надалі тісно співпрацюватимуть з науковцями всіх наукових установ галузі, сміливо впроваджуватимуть новітні досягнення науки в практику лісокористування і лісовідновлення з тим, щоб успішно перебороти глобальні кліматичні виклики сучасності і вберегти для нинішніх і майбутніх поколінь громадян України неоціненний зелений скарб Сіверського лісу, примножуючи його багатства.

Микола Тищенко,

Чернігівське ОУЛМГ

img_3943 img_3955 img_3980 img_4007 img_4036 img_4057 img_4132 img_4230 img_4257

 

 

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Мапа

Погода у Чернігові
Календар
Травень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
© 2024 Північне міжрегіональне управління лісового та мисливського господарства