Щоб не горіли ліси

Збільшення кількості пожеж у природних екосистемах, зокрема внаслідок збройної агресії росії проти України, вимагає від територіальних органів ДСНС та Державного агентства лісових ресурсів України постійного вдосконалення організації попередження та реагування на лісові пожежі для мінімізації наслідків від них та недопущення їх переростання у масштабні.

Для вирішення ефективності запобігання виникненню пожеж та оперативного реагування на них, Державною службою України з надзвичайних ситуацій доручено утворити міжвідомчі робочі групи з представників Департаменту реагування на надзвичайні ситуації та Департаменту запобігання надзвичайним ситуаціям і залучити до їх складу представників Державного агентства лісових ресурсів України.

З 24-го до 27 травня 2022 року міжвідомча робоча група працювала у лісогосподарських підприємствах Чернігівщини у складі: Олександра Савчука, головного інспектора відділу аварійно-рятувальних служб та взаємодії з органами виконавчої влади Департаменту запобігання надзвичайним ситуаціям, апарату ДСНС; Павла Кияновського, головного фахівця відділу організації пожежно-рятувальних робіт Департаменту запобігання надзвичайним ситуаціям, апарату ДСНС; Ігоря Виговського, представника Державного агентства лісових ресурсів України; В’ячеслава Вернидуба, заступника начальника головного управління із реагування на надзвичайні ситуації ГУДСНС України у Чернігівській області.

Від Чернігівського обласного управління лісового та мисливського господарства до цієї робочої групи увійшли: Сергій Аніщенко, начальник Чернігівського ОУЛМГ; Вадим Фесюн, заступник начальника, головний лісничий; головні лісничі та інженери з охорони та захисту лісу державних лісогосподарських підприємств.

Під час надання практичної допомоги особливу увагу звертали на забезпечення контролю за створенням лісокористувачами ефективної системи моніторингу і раннього виявлення пожеж, відновлення систем відеоспостереження, застосування безпілотних літальних апаратів, використання даних космічного зондування та здійснення наземного патрулювання, а також відображення оперативної обстановки на онлайн-картах лісових масивів Чернігівщини. А ще – на актуальні обласні плани протидії загрозам і реагування на надзвичайні ситуації, пов’язані з пожежами у природних екосистемах, та мобілізаційно-оперативні плани ліквідації лісових пожеж; функціонування відомчої пожежної охорони, основною структурною одиницею якої є лісові пожежні станції, їх забезпечення пожежною технікою, обладнанням та оснащенням, знання посадовими особами пожежних команд ЛПС своїх функціональних обов’язків і їх готовність до виконання завдань за призначенням.

Робоча група цікавилась станом влаштування джерел водопостачання у місцях із найвищою вірогідністю виникнення лісових пожеж, здійсненням перевірок їх технічного стану з оформлення відповідних актів; облаштуванням проїздів, міжквартальних просік та мінералізованих смуг у лісових масивах.

Міжвідомча група побувала у ДП «Чернігівське лісове господарство», а саме у Карпилівському та Остерському лісництвах, у ДП «Корюківське лісове господарство» в Сновському лісництві та ЛПС Корюківського лісгоспу. А у ДП «Городнянське лісове господарство» надали методичну та практичну допомогу Городянському та Моложавському лісництвам.

27 травня підбили підсумки у головному Управлінні із реагування надзвичайних ситуації ГУДСНС у Чернігівській області. Виступили начальник Чернігівського ОУЛМГ Сергій Аніщенко та заступник начальника головного управління із реагування на надзвичайні ситуації ГУДСНС України у Чернігівській області В’ячеслав Вернидуб.

Така практична та методична допомога сприятиме тому, щоб у майбутньому вберегти ліси від пожеж.

 

За інформацією Чернігівського ОУЛМГ

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Мапа

Погода у Чернігові
Календар
Жовтень 2023
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
© 2023 Північне міжрегіональне управління лісового та мисливського господарства