Щоб зазеленіли майбутні діброви

Стрімкі зміни клімату в останні роки спонукають лісівників досліджувати і впроваджувати нові, більш сучасні технології лісовідновлення.

Так, восени минулого року в Жадьківському лісництві ДП «Прилуцький лісгосп» створили дослідну ділянку для вирощування дуба звичайного. З цією метою майже на трьох гектарах висадили сіянці дуба звичайного, чергуючи садивний матеріал із закритою кореневою системою та сіянці, вирощені за традиційною технологією.

Головне завдання полягало в тому, щоб порівняти культури, висаджені різними методами, і визначити, які з них найбільш якісні.

Оглянувши всі саджанці,  дійшли спільної думки – приживлюваність лісових культур дуба звичайного, створених садивним матеріалом із закритою кореневою системою виявилася значно вищою. Переваги таких сіянців проявляються у перевищенні середніх значень діаметра кореневої шийки, висоти і приросту лісових культур на 30 відсотків.

Після пересаджування на лісокультурну площу рослина певний час отримувала додаткове живлення з грунтового субстрату. Це допомогло зміцнити її кореневу систему та забезпечило захист від стресу внаслідок спеки. Адже відомо, що високі температурні стрибки також негативно впливають на ріст. Ще одна перевага цієї технології полягає в тому, що коренева система сіянців не травмувалася під час посадки, на відміну від традиційного підходу. Бо в такий спосіб найкраще зберігається цілісність кореневої системи.

Нові технології скорочують кількість ручної праці. Цьому, зокрема, слугують позакореневі підживлення під час підготовки грунту та обробіток гербіцидами.

Незважаючи на збільшення фінансових затрат, цей метод має низку переваг над іншими способами створення лісових культур. Тож і надалі ми плануємо розвивати саме таку технологію вирощування сіянців дуба звичайного, щоб у майбутньому в прилуцьких лісах зашуміли кронами могутні діброви.

Аліна Майборода, ДП «Прилуцьке лісове господарство»

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Мапа

Погода у Чернігові
Календар
Травень 2023
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
© 2023 Північне міжрегіональне управління лісового та мисливського господарства