Старт року успішний, але й вагоміші здобутки під силу
Саме такий висновок можна зробити, проаналізувавши підсумки господарсько-фінансової діяльності підприємств Чернігівського ОУЛМГ за перший квартал нинішнього року. Про це і йшлося на засіданні колегії обласного управління лісового та мисливського господарства, яке відбулося 20 травня.
Відкрив і вів засідання колегії начальник обласного управління Сергій Аніщенко.
З доповіддю виступила начальник відділу економіки і фінансів управління Наталія Курись.
Вона, зокрема, відзначила, що в першому кварталі 2021 року підприємствами Чернігівського обласного управління лісового та мисливського господарства створено лісових культур на площі 173,8 гектара.
Доповнення лісових культур проведено на 18,7 гектарах, створено плантацій новорічних ялинок на 6,4 гектара, посіяно розсадників на 1,3 гектара, проведений догляд за лісовими культурами на площі 5,4 гектара, а обробіток ґрунту – на 152 гектарах. Це щодо лісовідновлення.
Далі доповідачка зупинилася на підсумках лісовпорядкування. Проведено рубок формування та оздоровлення лісів на площі майже 4 тисячі гектарів і заготовлено деревини загальною масою 120,2 тисячі кубометрів, у тому числі ліквідної – 97,4 тисячі кубічних метрів.
Рубки догляду проведені на площі 600 гектарів (206 відсотків до плану) загальною масою 13,9 тисячі кубометрів (232 відсотки до плану), в тому числі з метою освітлення – 174,4 гектара, прочищення – 228,3 гектара, прорідження – 99,3 гектара, а прохідних рубок – на 98 гектарах.
Відрадно, що протягом першого кварталу року в лісах, підпорядкованих обласному управлінню лісового та мисливського господарства, пожеж не було. А з метою їх попередження і виникнення створено 278,5 кілометра мінералізованих смуг та проведено доглядів за ними на 155 кілометрах.
За перший квартал 2021 року виявлено сім випадків незаконних рубок загальним обсягом на 12,5 кубометра. Сума збитків – 105,8 тисячі гривень. Рейдовими бригадами лісгоспів протягом звітного періоду проведено 654 рейди з охорони лісів від незаконних рубок, браконьєрства, порушень правил пожежної безпеки тощо. Складено 14 протоколів про адміністративні правопорушення, накладено адміністративних штрафів на суму 7,1 тисячі гривень.
У першому кварталі лісгоспами від усіх видів рубок заготовлено 272,5 тисячі кубометрів деревини – в порівнянні з минулорічним періодом менше на 5,6 відсотка. Спад об’ємів лісозаготівель допущений більшістю лісгоспів, окрім Корюківського, Семенівського, Холминського і Чернігівського.
На рубках головного користування заготовлено 175,1 тисячі кубометра деревини при плані 161,1 тисячі кубометра.
За підсумками першого кварталу поточного року ціна знеособленого кубометра заготовленої деревини склала 899,42 гривні. Порівняно з відповідним періодом минулого року збільшилась на 213,9 гривні або на 31,2 відсотка.
В переробку деревообробні підрозділи лісгоспів відправили 49,1 тисячі кубометрів деревини. Це на 2,8 тисячі кубометрів менше за аналогічний період минулого року.
Продукції переробки деревини випущено на 73,5 мільйона гривень – на 5,7 мільйона гривень більше, ніж за відповідний минулорічний період.
Вихід з одного кубометра пущеної в переробку деревини склав 1498,83 гривень. Це більше за відповідний період минулого року на 192,39 гривень або майже на п’ятнадцять відсотків.
Реалізовано лісопродукції на 212,8 мільйона гривень, а продукції переробки деревини – на 72,6 мільйона гривень, в тому числі на експорт 55,8 мільйона гривень.
Ціна знеособленого кубометра реалізованої деревини в порівнянні з відповідним минулорічним періодом збільшилась на 178 гривень і склала 927,87 гривні.
Вартість заготовленого кубометра перевищила вартість реалізованого кубометра в ДП «Городнянський лісгосп» (-91,49 гривні), в ДП «Добрянський лісгосп» (-10,39 гривні), у ДП «Ніжинський лісгосп» (-173,68 гривні) і в ДП «Остерський лісгосп» (-10,15 гривні).
Відрадно, відзначила доповідачка, що нещасних випадків, пов’язаних і не пов’язаних з виробництвом та дорожньо-транспортних пригод за звітний період не було.
За три місяці цього року обсяг реалізації продукції склав 288,7 мільйона гривень і зріс порівняно з відповідним періодом 2020 року на 70,4 мільйона гривень або на 32,3 відсотка. Темп росту забезпечили всі підприємства.
На ведення лісового господарства за перший квартал року направлено 57,7 мільйона гривень, що менше минулорічного на 635 тисяч гривень. Найбільший спад допущений ДП «Чернігівський лісгосп» (-2,6 мільйона гривень) і ДП «Добрянський лісгосп» (-1,8 мільйона гривень).
Реалізація на один гектар загальної площі земель, які перебувають у постійному користуванні лісгоспів, склала 690,7 гривні, тобто збільшилась на 168,4 гривні.
Реалізація на експорт збільшилась на 7,5 мільйона гривень. Всього експортовано продукції на 55,8 мільйона гривень.
Відрадно, наголосила доповідачка, що за результатами фінансової діяльності всі підприємства спрацювали прибутково і отримали 2,2 мільйона гривень чистого прибутку.
В цілому по управлінню рентабельність усієї діяльності склала 0,8 відсотка, а рентабельність реалізованої лісопродукції – 3,8 відсотка.
Вкладення в капітальні інвестиції склали 6,7 мільйона гривень – на 5,3 мільйона гривень більше аналогічного періоду минулого року.
Заборгованості з виплати заробітної плати підприємства управління не мають.
За три місяці нинішнього року підприємствами управління сплачено до бюджетів усіх рівнів 107,6 мільйона гривень податків, зборів та обов’язкових платежів. Це на 15,4 мільйона гривень або 16,7 відсотка більше, ніж за відповідний період минулого року.
З них до Державного бюджету сплачено 60,6 мільйона гривень (56,3 відсотка). До місцевих – 47 мільйонів гривень (43,7 відсотка), що на 6,5 мільйона гривень або 16 відсотків більше, ніж за відповідний період минулого року.
Затверджені завдання зі сплати податків виконані всіма лісгоспами і в цілому по управлінню на 142,2 відсотка.
Крім податків підприємства управління сплатили 21,4 мільйона гривень Єдиного соціального внеску. Затверджені завдання виконали всі підприємства.
За результатами ефективності управління об’єктами державної власності за перший квартал року ефективність обласного управління і всіх підприємств оцінено на «Ефективно».
За підсумками господарсько-фінансової діяльності підприємств обласного управління лісового та мисливського господарства за перший квартал року видано проект наказу.
Перехідний кубок за перше місце у змаганні начальник обласного управління лісового та мисливського господарство Сергій Аніщенко вручив ДП «Холминське лісове господарство», де директором Олександр Демченко. Друге місце – за ДП «Корюківське лісове господарство» (директор Андрій Лашко), а третє – за ДП «Городнянське лісове господарство» (директор Валентин Реуцький).
Про ефективність використання лісосировинних ресурсів підприємствами управління у першому кварталі року доповідав на засіданні колегії заступник начальника Чернігівського ОУЛМГ Олександр Жук.
Підсумував засідання колегії начальник обласного управління лісового та мисливського господарства Сергій Аніщенко.
За інформацією Чернігівського ОУЛМГ