Схаменіться, не паліть сухої трави, не знищуйте довкілля

Після майже безсніжної зими і посушливої весни почастішали випадки спалювання сухої трави й очерету і так вже на зневоднених луках і болотах, у заплавах річок, береги яких розорані плугами нерозважливих господарників. Це вони підпалюють трави й очерети, коли у вогні гине все живе: гнізда птахів, дрібна живність, різні комахи і навіть люди та їхні оселі. Так, принаймні, нещодавно сталося в селі Баранівка Семенівського району, коли вигоріла ціла вулиця лісового села. Так і хочеться застерегти зловмисників словами великого Кобзаря: «Схаменіться, будьте люде, бо лихо вам буде!»

А ось нещодавно масштабна лісова пожежа виникла і біля села Євминка Козелецького району в кв. 43 Остерського лісництва ДП «Остерський лісгосп».

Інформація про пожежу надійшла лісівникам 3 квітня опівдні. На її гасіння державна лісова охорона одразу задіяла чотири пожежні автомобілі, трактор МТЗ-82 з плугом ПКЛ-70, пожежний модуль та 30 працівників.

Від Державної служби з надзвичайних ситуацій на боротьбу з вогнем також вийшли 63 працівники з дванадцятьма одиницями техніки. Крім того, для гасіння пожежі піднялися над лісом два літаки АН-32п спеціального авіаційного загону Державної служби з надзвичайних ситуацій України.

У боротьбі з пожежею взяли участь і десятеро представників Козелецької ОТГ з пожежним автомобілем і трьома тракторами. Спільними зусиллями завдяки згуртованості вогнеборців о пів на шосту вечора пожежу вдалося локалізувати. Низова пожежа охопила близько 5 гектарів лісу, склад насаджень 8Сз2Акб+Бп віком 70 років (пристигаючі насадження).

Як з’ясувалося, причиною пожежі знову стало безвідповідальне ставлення окремих людей до природи. І саме через спалювання ними сухої трави.

Цей та інші приклади споживацького ставлення багатьох жителів Чернігівщини до рідної природи мали б спонукати органи місцевого самоврядування, депутатів усіх рівнів рад нарешті предметно потурбуватися про розроблення і прийняття програми з охорони довкілля, в якій всебічно і глибоко проаналізували б виклики сьогодення у зв’язку з незворотними змінами клімату, зневодненням річок і боліт, лісових озер і джерел.

Заліснення непродуктивних земель – теж вимога часу. Щоб рідна Сіверянська земля не стала пусткою, щоб її не обминали перелітні птахи, не мігрували з її просторів представники колись багатої фауни, не зникали цінні породи дерев, унікальні цілющі трави і квіти так само колись багатої флори.

 

Богдан Пивовар, головний спеціаліст відділу лісового господарства Чернігівського ОУЛМГ

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Мапа

Погода у Чернігові
Календар
Травень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
© 2024 Північне міжрегіональне управління лісового та мисливського господарства