Турбота про працівників – запорука ефективності виробництва
Нещодавно делегати підрозділів – Добрянського, Комарівського, Олександрівського, Олешнянського, Ріпкинського і Чудівського лісництв, Добрянського і Олешнянського нижніх складів та транспортного цеху – на своїй профспілковій конференції підвели підсумки роботи за минулий рік. Проаналізували, як виконується трудова угода між роботодавцем ДП «Добрянське лісове господарство» (директор Іван Горохівський) і трудовим колективом (голова профспілкового комітету Лариса Іолкіна), висловили свої зауваження, внесли пропозиції щодо подальшого співробітництва.
На конференції виступили начальник відділу лісового господарства Чернігівського ОУЛМГ Вадим Фесюн та голова обкому профспілки працівників лісового господарства Чернігівського ОУЛМГ Наталія Кудласевич.
Аналізуючи фінансово-господарську діяльність, Іван Горохівський подякував за досягнуті трудові результати всім працівникам – спеціалістам і керівникам підрозділів.
За підсумками роботи за минулий рік серед лісництв перше місце вибороло Ріпкинське лісництво (лісничий Олександр Зогий), йому вручено перехідний кубок; на другому й третьому місцях відповідно Олешнянське і Новояриловицьке лісництва (лісничі Микола Сорока і Михайло Мамоненко). Іван Горохівський вручив також Почесні грамоти і грошові премії тим, хто був визнаний за підсумками роботи 2020 року «Кращим за професією». Їх отримали: Юрій Шкраб – кращий водій на вивезення деревини, Микола Радченко – кращий верстатник, Олександр Зогий – кращий керівник структурного підрозділу, Євген Шашко – кращий майстер лісу та Сергій Патьомін – оператор агрегатної лінії розробки деревини.
Керівник підприємства проаналізував роботу колективу. Обсяг реалізованої продукції склав 128 млн 517 тисяч гривень (106,4% від плану). Із загальної суми реалізації експорт – 20908 тис. грн (16,3%).
За минулий рік відтворено лісів на площі 223,9 га. Доповнення лісових культур проведено на площі 273 гектари. Заготовлено насіння 909 кг, зокрема сосни звичайної – 349 кілограмів. Для проведення лісокультурних робіт в 2021 році в теплицях та розсадниках лісгоспу вирощено 2,2 млн шт. сіянців основних порід.
Витрати на ведення лісового господарства склали 29 млн 154 тис. грн, що на 22,5% менше за минулорічний період.
Від усіх видів рубок було заготовлено 155902 м куб. ліквідної деревини, що на 13,7 тис. м куб. або на 9,6% більше порівняно з минулорічним періодом. Ціна знеособленого кубічного метра заготовленої деревини склала 754,20 грн.
Кількість переробленої деревини збільшилась на 10,1% та склала 24472 м куб. Вироблено продукції переробки на суму 31494,3 тис. грн, що на 4,3% більше минулорічного періоду. Випуск продукції переробки з 1 м куб. переробленої деревини склав 1286,95 грн.
Облікова чисельність працівників станом на 01.01.2021 року становила 237 чол.
Середньомісячна заробітна плата штатних працівників склала 12306 грн.
Продуктивність праці по лісгоспу склала 520,3 тис. грн (110,4%).
За 2020 року лісгоспом сплачено до бюджетів усіх рівнів 69911 тис.грн. податків, зборів та обов’язкових платежів, що на 389 тис. грн більше минулорічного періоду (117,3% плану). На 1 грн реалізованої продукції обсяг податків, зборів складає 54 коп.
З них до державного бюджету сплачено 36855 тис. грн (119,0% завдання) і до місцевого бюджету 24139 тис. грн (122,3% завдання).
Рентна плата за спеціальне використання лісових ресурсів склала 34437 тис. грн, що становить 56,5% від усіх податків. ЄСВ перераховано 8917 тис. грн, що складає 100,6% плану.
В розвиток виробництва було інвестовано 740,0 тис. грн. капітальних вкладень (143,7% плану).
У своїй співдоповіді голова профспілкової організації Лариса Іолкіна зазначила, що на підприємстві в повному обсязі виконується колективний договір, як один із внутрішніх правових актів, що регулює всі виробничі, трудові і соціально-економічні відносини у колективі. Постійно поліпшуються умови праці, підвищується продуктивність праці, купується нове високопродуктивне устаткування, обладнання, техніка. Основне завдання адміністрації та профспілки лісгоспу – це стабільність і єдність колективу. Значну увагу за звітний період профспілка приділила культурно-масовій та оздоровчій роботі членів профспілки та їхніх дітей.
На конференції також виступили лісничий Ріпкинського лісництва Олександр Зогий, начальник автотранспортного цеху Володимир Щекотихін, начальник нижнього складу Віктор Червоний, головний механік підприємства Юрій Скугорев.
Начальник відділу лісового господарства Чернігівського ОУЛМГ Вадим Фесюн зупинився на лісокультурному виробництві. Минулий рік для добрянських лісівників був несприятливим щодо пожеж, як і для всіх лісівників України.
Голова обкому профспілки працівників лісового та мисливського господарства Наталія Кудласевич зазначила, що колектив ДП «Добрянське лісове господарство» працює стабільно, примножив досягнення позаминулого року з основних показників виробничої і фінансової діяльності. Тут створено належні умови праці та відпочинку, проводилася робота з дотримання норм безпеки, гігієни праці і виробничого середовища. Взаємодія у виконанні двосторонніх зобов’язань з виконання колективного договору сприяє стабільній роботі підприємства, його економічному зростанню. А там, де міцне економічно господарство, – ефективна профспілкова організація, яка завжди захищає працівників.
Головою профспілки знову обрали Ларису Іолкіну.
За інформацією ДП «Добрянське лісове господарство»