У Києві відбувся національний діалог щодо реформування лісового господарства

Сьогодні в Національному університету біоресурсів та природокористування відбувся національний діалог «Реформування лісового господарства: перспективи та наслідки».

Захід організований Державним агентством лісових ресурсів України під егідою ООН та є внеском України у виконання Варшавської Інтегрованої програми робіт секції лісового господарства та лісоматеріалів Європейської економічної комісії ООН/ФАО.

Як зазначив заступник Голови Держлісагентства Володимир Бондар, питання реформування та розвитку лісового господарства обговорюється вже останні два роки. Розроблялися різні моделі реформування. Лісова галузь потребує програмного документу, який би визначав позицію держави щодо лісів, їх значення та напрямків розвитку лісового господарства.

«Лісівники України, як і громадські організації, впевнено виступають проти концесії у лісовому господарстві. Це наша тверда позиція і ми вважаємо, що положення про неможливість концесії повинно бути присутнім у програмному документу лісової галузі», – підкреслив Володимир Бондар.

Окрім того, залишається відкритим питання можливого створення єдиного господарюючого суб’єкта. На сьогодні, на думку експертів, створення єдиного господарюючого суб’єкта у лісовому господарстві України є недоцільним з огляду на наслідки цього варіанту для держави:

– при переоформленні речових прав на нову компанію значна частина лісів державної власності буде втрачено для держави;

– спрощення для приватизації. Всі лісогосподарські підприємства сьогодні захищені державою від приватизації, а захисту від передачі акціонерної компанії нема і не буде. Крім того для того, щоб передати нерухоме майно державних лісогосподарських підприємств до новоствореного об’єкту господарювання буде необхідно вивести лісогосподарські підприємства із заборони приватизації, що призведе до їх повного або часткового знищення ще до передачі акціонерній компанії;

– зупинка лісогосподарської діяльності після ліквідації лісогосподарських підприємств щонайменше на 2-3 роки;

– оптимізація управління призведе до скорочення штату підприємств, що сприятиме росту соціальної напруги, оскільки державні лісогосподарські підприємства є основним і у більшості випадків єдиним роботодавцем у сільських територіях. Ліквідація державних лісогосподарських підприємств  неминуче призведе й до втрати кваліфікованих фахівців.

За словами заступника Голови Держлісагентства Володимира Бондаря, серед першочергових кроків, необхідних для удосконалення лісового господарства, є:

– вирішення питання фінансової підтримки діяльності лісогосподарських підприємств Сходу та Півдня країни;

– національна інвентаризація лісів;

– удосконалення ринку деревини.

«Ми працюємо над вирішенням цих питань. Я хочу подякувати колегам із Комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин за їх підтримку та розуміння – цього року внесено 7 законопроектів, які спрямовані на удосконалення лісогосподарської діяльності. Але це тільки початок шляху. На черзі нормативна база, яка потребує термінового оновлення, зокрема, щодо проведення санітарних рубок в лісах України Не маючи нагоди вчасного їх проведення, ми втрачаємо не тільки технічну якість заготовленої деревини, але й сприяємо розширенню осередків шкідників. Потребує також подальше внормування проведення поступових і вибіркових систем рубок головного користування, маючи на увазі поступову відмову від суцільних рубок», – підкреслив Володимир Бондар.

Заступник Генерального директора державної лісової компанії «Ліси Польщі» Mr. Tomasz Zawiła-Niedźwiecki наголосив, що польський лісовий фонд, в якому акумулюються кошти для лісової галузі, допомагає вчасно і якісно вести лісове господарство. Це і лісовідновлення, і охорона лісу та багато іншого.

У свою чергу, заступник Голови Держлісагентства Володимир Бондар зазначив, що в Україні розроблені та подані до Парламенту відповідні законопроекти про створення Фонду розвитку лісового господарства.

«Досвід Польщі показує, що наявність такого фінансового лісового фонду є гарантією розвитку лісового господарства. І Президент України у своєму указі дав доручення створити такий фонд в Україні. Проекти законів вже в Парламенті. Ми будемо активно доводити та обговорювати необхідність його створення з усіма зацікавленими сторонами», – сказав Володимир Бондар.

У заході взяли участь представники секції лісового господарства та лісоматеріалів Європейської економічної комісії ООН/ФАО, державного лісового холдингу «Ліси Польщі», німецько-українського аграрно-політичного діалогу, Товариства лісівників України, Асоціації деревообробників України, Європейської Бізнес Асоціації, науковці.

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Мапа

Погода у Чернігові
Календар
Травень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
© 2024 Північне міжрегіональне управління лісового та мисливського господарства