У площині практичних рішень і дій

img_5549

Саме в такому ключі  відбувався на грудневому засіданні колегії Чернігівського ОУЛМГ всебічний аналіз охорони праці на держпідприємствах та результатів контролю за дотриманням трудового законодавства у цій важливій справі в ДП «Борзнянське лісове господарство», «Холминське лісове господарство та «Чернігівське лісове господарство».

Вимогливий діалог за участі директорів лісгоспів, голови обкому профспілки працівників лісового господарства відкрив т. в. о. начальника Чернігівського ОУЛМГ Олександр Кириченко.

Він, зокрема, наголосив, що в невичерпному багатстві українських, у тому числі і чернігівських лісів пріоритет, безумовно, належить людині-трудівнику, яка повсякчас опікується лісом.

Людський трудовий ресурс — від лісоруба, майстра лісу і до керівної управлінської ланки в лісогосподарюванні і лісовідновленні на всіх їх етапах і напрямках виробництва мають бути надійно захищені від травматизму, шкідливих впливів радіаційного забруднення і хвороб, які, бува, «приносять»  в ліс  дикі тварини і птахи.

Невід’ємною від охорони праці лісівників, а, отже, і їхнього здоров’я є також проблема створення не тільки безпечних, але й належних умов праці для кожного лісівника, які б продовжили його продуктивний професійний вік аж до похилих літ.

Мова йде про те, щоб усі трудівники лісу, звитяжна праця яких проходить далеко не в тепличних умовах — за всякої погоди, за будь-яких температурних режимів, удень і вночі, під дощем і снігом, а іноді й під прицілом браконьєрських рушниць — так от, щоб лісові звитяжці будь-якого рангу і будь-де таки мали змогу вчасно обігрітися, випити гарячого чаю. Про це також треба дбати постійно і скрізь. Тим паче, що досвід створення саме людських умов для нелегкої праці лісівників у нас є і він достатньо поширений.

Заслухавши інформацію, члени колегії відмітили також, що рівень організаційної роботи з питань охорони праці таки знизився, бо послабшала і виконавська дисципліна на цьому напрямку: намічають, здавалося б, вірні, конче необхідні заходи і забувають про їх обов’язкову реалізацію. Таке недбальство слід викорінювати нещадно, бо воно призводить не лише до травматизму лісівників, а іноді й до каліцтва та інвалідності. За таке нехлюйство мають нести заслужене покарання всі, хто до нього причетний, аж до кримінальної відповідальності.

Якщо ж вдатися до статистики, то у минулому році в лісогосподарствах області сталося шість нещасних випадків. Цифра хоч і невелика порівняно з тією кількістю травмованих, які постраждали загалом в лісовій галузі України, але й ці шість випадків травматизму в лісогосподарствах Чернігівщини принесли в чиїсь родини лихо, переживання і сльози, хоча обласне управління і взяло всі витрати на лікування постраждалих на себе. Не допустити біди — ось що найголовніше! А між тим, мусимо визнати, що прикрі випадки травматизму сталися в Остерському лісгоспі, у ДП «Борзнянське лісове господарство», ДП «Корюківське лісове господарство», «Чернігівське лісове господарство» і деяких інших.

Враховуючи все вище означене, на засіданні колегії прийнято відповідне рішення, яким директорів лісгоспів зобов’язано:

1. Проаналізувати обставини нещасних випадків та вжити необхідні заходи по недопущенню їх;

  1. Організувати належну роботу та контроль за обов’язковим дотриманням вимог охорони праці при виконанні лісових робіт;
  2. Забезпечити в трудових колективах належне навчання з питань охорони праці, проходження медоглядів та виконання комплексних заходів, щоб підвищити рівень охорони праці до запланованого на 2017 рік;
  3. Посилити контроль за дотриманням вимог безпеки праці працівниками, особливо при проведенні лісосічних робіт;
  4. Забезпечити своєчасний перегляд та внесення змін до інструкцій з охорони праці;
  5. Провести аналіз стану навчання робітників за професіями, не допускати до виконання робіт осіб, які не пройшли навчання за професією.

З підведенням підсумків засідання колегії виступив т. в. о. начальника Чернігівського ОУЛМГ Олександр Кириченко.

Петро Приходько,
начальник відділу лісових ресурсів Чернігівського ОУЛМГ

img_5482img_5537img_9481img_0847

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Мапа

Погода у Чернігові
Календар
Травень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
© 2024 Північне міжрегіональне управління лісового та мисливського господарства