В Чернігівській та Сумській областях посилили боротьбу з браконьєрством та незаконною вирубкою ялинок
На території Чернігівської та Сумської областей почастішали випадки браконьєрства з застосуванням нарізної зброї, тепловізорних пристроїв та приладів нічного бачення. Браконьєри на сьогоднішній день оснащені краще ніж наші військові, не кажучи вже про єгерську службу користувачів мисливських угідь, яка крім зазначеного ще і потерпає від нестачі кадрів.
Браконьєри залишаються основними чинниками, які впливають на чисельність основних видів мисливських тварин.
В основному порушення правил полювання відбувається в нічний час після настання комендантської години.
Разом з тим вже розпочалась підготовка до новорічних свят, це саме той період коли збільшується кількість випадків незаконно зрубаних дерев (новорічних ялинок).
Враховуючи вищевказане управлінням посилено роботу по забезпеченню охорони хвойних насаджень та державного мисливського фонду із залученням представників Державної екологічної інспекції, Національної поліції та філій ДП «Ліси України».
В свою чергу, інформуємо, що за незаконне рубання новорічних дерев передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність. До того ж, у грудні-січні розмір шкоди за незаконне вирубування хвойних дерев збільшується в три рази.
- Згідно ст. 65 Кодексу України про адміністративні правопорушення лісопорушники сплачують адміністративний штраф за незаконну рубку хвойних дерев у розмірі від 510 до 1020 грн, посадові особи – від 2 550-5 100 гривень.
- Розмір шкоди за незаконне вирубування хвойних дерев віком до 41 року залежить від діаметру дерева та в грудні-січні становить від 797,5 грн до 3608 грн. На територіях та об’єктах природно-заповідного фонду за межами населених пунктів складає від 7157 грн до 35440 грн.
- Також, статтею 246 Кримінального кодексу України для осіб, що заподіяли істотну шкоду за незаконну вирубку зелених насаджень на території лісів передбачена кримінальна відповідальність що карається штрафом від 17000 до 25500 грн або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк.
При виявленні фактів незаконного вирубування дерев просимо повідомляти на гарячу лінію Держлісагентства або до Національної поліції України.