Відпрацювали спільні дії щодо гасіння масштабних лісових пожеж

З 1 березня поточного року в природних екосистемах Чернігівської області виникло 644 пожежі, з них 12 пожеж у лісах, до гасіння яких залучалися підрозділи Головного управління ДСНС. Площа, пройдена вогнем, склала 1160 гектарів. Крім того, внаслідок спалювання громадянами сухої рослинності та її залишків зареєстровано 23 пожежі в житловому секторі, внаслідок яких одна людина загинула.

Для відпрацювання спільних дій по гасінню можливих великих лісових пожеж та ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, пов’язаних з ними, 18 серпня в Головному управлінні ДСНС України у Чернігівській області відбулись командно-штабні тренування. У них взяв участь керівний склад Чернігівської обласної, районних державних адміністрацій, Головного управління ДСНС, Чернігівського обласного управління лісового та мисливського господарства, КП «Чернігівоблагроліс» та Чернігівського військового лісгоспу.

«Аналізуючи дії органів влади, служб цивільного захисту під час ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, пов’язаних з лісовими пожежами на території Житомирської, Чернігівської, Київської, Луганської областей, що виникли минулого року, з огляду на масштабні лісові пожежі, що зараз вирують на територіях Турецької Республіки, Республіки Греція, Сполучених Штатів Америки, ми як керівники відповідних служб повинні бути завжди готовими до негайного реагування та забезпечити чітку взаємодію на усіх рівнях», – зазначив у своєму виступі т.в.о. начальника Головного управління ДСНС в області полковник служби цивільного захисту Дмитро Бескостий.

У командно-штабних навчаннях взяли участь начальник Чернігівського ОУЛМГ Сергій Аніщенко, його заступник, головний лісничий Вадим Фесюн та директори 12 лісогосподарських підприємств Чернігівського ОУЛМГ.

Під час тренувань було розглянуто ряд питань, зокрема: функції органів влади під час ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, пов’язаної з лісовою пожежею, керівника робіт та штабу з ліквідації наслідків НС, організація управління під час гасіння пожеж. Крім того, обговорені питання організації інформування, оповіщення та евакуації людей із населених пунктів, на які лісова пожежа може розповсюдитись, запобігання та профілактики пожеж в лісових масивах, у тому числі на військових полігонах.

Слід відзначити, що такі тренування є дуже важливими, адже їхні учасники мають змогу практично скоординувати та відпрацювати спільні дії щодо гасіння масштабних лісових пожеж, а також більш залагоджено і ефективно виконувати завдання за призначенням під час реальних надзвичайних ситуацій.

 

За інформацією ДСНС у Чернігівській облаcті та Чернігівського ОУЛМГ

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Мапа

Погода у Чернігові
Календар
Травень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
© 2024 Північне міжрегіональне управління лісового та мисливського господарства