З рейдами на порятунок лісів

IMG_4288

Останнім часом у засобах масової інформації все частіше з’являється термін «лісовий вандалізм», і, на жаль, це не просто слова. Розкидаючи сміття, підпалюючи суху рослинність, знищуючи тим самим цілі гектари різноманітної флори, спустошуючи зелені насадження незаконними рубками, люди завдають шкоди та збитків не тільки природі й охоронним організаціям, а, в першу чергу, й собі, адже все відображається на нашому таки здоров’ї. Чому останнім часом все більше лютують респіраторні та ракові захворювання? Звідки беруться імунодефіцити?

Недарма у народі підмітили: «Що посієш, те й пожнеш». Саме тому Ніжинським лісгоспом було створено рейдові бригади, котрі цілодобово патрулюють не тільки ліси, а й прилеглі території та мають у своєму розпорядженні всюдихідний транспорт, засоби захисту та мобільного зв’язку, геолокаційні пристрої та ін… Окрім лісівників до складу такої бригади входять і працівники поліції. Співпраця виявилася ефективною і вже дала позитивні результати. На сьогоднішній день складено 17 протоколів, на порушників накладаються штрафи та ведеться активна роз’яснювальна робота. Та, на жаль, до всіх достукатися не вдається. Так, 26 березня, на території Коляжинського лісництва під час чергового патрулювання рейдова бригада почула звук бензопили. Під’їхавши ближче, побачили двох чоловіків, котрі вже встигли звалити два дуби й почали їх розкряжовувати. Помітивши «лісовий патруль», намагалися втекти, але були вчасно затримані.

На жаль, такі випадки не поодинокі, і просто роз’яснювальна робота не приносить результатів, яких би хотілося. Саме тому рейдові бригади ведуть цілодобове патрулювання, а порушники у деяких випадках окрім адміністративної, несуть ще й кримінальну відповідальність.

Юлія Стрілець

ДП «Ніжинський лісгосп»

IMG_4295

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Мапа

Погода у Чернігові
Календар
Травень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
© 2024 Північне міжрегіональне управління лісового та мисливського господарства