З турботою про лісовідтворення
Народна мудрість вчить: готуй сани з літа, а насіння — з осені. Якщо зміст цієї народної мудрості перенести у площину практичних турбот лісівників у зимову пору, то на повен зріст постануть три головні проблеми, які потребують вирішення до початку проведення весняних лісокультурних робіт.
Це збереження вирощеного стандартного садивного матеріалу, заготовленого насіння деревних та чагарникових порід, а також своєчасний обробіток ґрунту, який восени 2015 року проведений на площі 1417 га, в тому числі під створення нових лісів на площі 84 га.
Стосовно вирішення проблеми підготовки садивного матеріалу, то для проведення весняних лісокультурних робіт підприємствами Чернігівського ОУЛМГ вирощено деревних та чагарникових порід у кількості 22308,794 тисячі штук. У тому числі хвойних — 19082,194 тисячі штук. Із них: сосни звичайної 18789,51 тисячі штук; листяних — 3152, 849 тисячі штук, дуба звичайного 2010, 475 тисячі штук; чагарникових — 73,75 тисяч штук.
Цьогорічні показники підготовки стандартного садивного матеріалу деревних та чагарникових порід значно перевищують показники минулого року. А це передовсім означає, що роботи з лісовідновлення та лісорозведення у нинішньому році мають бути проведені більш активно і якісно. Аналізуючи баланс садивного матеріалу до весняної лісокультурної компанії 2016 року по лісогосподарським підприємствам управління, лишки його становили 1983,08 тис. шт., із них основних порід сосни звичайної 1299,5 тис. шт. (підприємства: Городнянське, Добрянське, Остерське, Семенівське, Холминське); дуба звичайного 564,1 тис. шт. (підприємства: Борзнянське, Ніжинське, Прилуцьке, Семенівське).
Вже традиційно найбільше зусиль у підготовці стандартного садивного матеріалу для весняних лісокультурних робіт докладають лісівники ДП «Добрянське лісове господарство» (головний лісничий Денис Землянко), ДП «Холминське лісове господарство» (головний лісничий Олександр Проява), ДП «Чернігівське лісове господарство» (головний лісничий Вадим Фесюн) та в деяких інших підприємствах, де добре усвідомлюють: буде якісний садивний матеріал, то й буде створений ліс саме там, де він найбільше потрібний.
Володимир Перев’язко,
головний спеціаліст відділу лісового господарства Чернігівського ОУЛМГ