За досвідом до ДП «Львівський лісовий селекційно-насіннєвий центр»

Днями лісівники ДП «Чернігівський лісгосп» перебували у робочому відрядженні на Львівщині. Директор підприємства Юрій Ревко та головний лісничий Володимир Єленич відвідали ДП «Львівський лісовий селекційно-насіннєвий центр».

 

Головне завдання –  ознайомитися із успішним досвідом колег-лісівників Львівщини, на власні очі побачити сучасні технології вирощування садивного матеріалу із закритою кореневою системою, що дасть можливість успішно використовувати напрацювання у своїй роботі.

 

Власне, Львівский лісовий селекційно-насіннєвий центр займається заготівлею і переробкою лісонасіннєвої сировини та вирощуванням сіянців основних лісотвірних порід із закритою кореневою системою. Загальна площа лісового фонду зазначеного підприємства  становить 3331 га, в тому числі вкриті лісовою рослинністю – 3136 га. Найбільшу вкритих лісом площу займають твердолистяні ліси – 71%, представлені в основному насадженнями з переважанням бука лісового (54%) та дуба звичайного (12%). Насадженням з переважанням хвойних порід займають 27% (з них сосна звичайна 26%), м’яколистяних порід – 2 %.

 

У Львівскому лісовому селекційно-насіннєвому центрі організовано переробку та зберігання лісонасіннєвої сировини із застосуванням сучасного обладнання австрійської фірми «Тхорбауер інженірінг», а висівання насіння проводиться на сучасній автоматизованій лінії шведського виробництва ВСС. Зазначена компанія є світовим лідером у виробництві сучасного устаткування для лісових насінних центрів і розсадників. Завдяки цьому на підприємстві вирощують сіянці стійких, високопродуктивних лісових порід для відновлення лісів Карпат та рівнинної частини – ялиці білої, бука лісового, сосни звичайної, дуба звичайного, модрини європейської, клена-явора тощо.

 

В планах підприємства – вирощування 7,5 млн сіянців на рік із закритою кореневою системою та 4 млн сіянців із покращеною кореневою системою.

 

Загалом під час зустрічі лісівники ДП «Чернігівський лісгосп» побували у цехах переробки та висіву насіння, побували у теплицях вирощування та на полях дорощування садивного матеріалу де ознайомились з виробничими та технологічними процесами, побачили, як вирощують ліс лісівники Львівщини.

 

Покращення матеріально – технічної бази, використання сучасних технологій для вирощування садивного матеріалу – це вкрай важливі кроки під час реформування лісової галузі.

Отриманий досвід буде втілюватися в ДП “Чернігівський лісгосп”, де планується встановлення сучасної теплиці з обладнанням ВСС, влаштуваня поля дорощування.

 

За інформацією ДП «Чернігівське лісове господарство»

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Мапа

Погода у Чернігові
Календар
Квітень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  
© 2024 Північне міжрегіональне управління лісового та мисливського господарства