За ялинкою – до ніжинських лісівників

1

Наближаються новорічно-різдвяні свята, а з ними – і приємний передсвятковий клопіт. Бурштинно-жовтобокі запашні мандарини, келих іскристого шампанського, і, звичайно, смарагдово-зелена лісова красуня.

Та коли з першими двома атрибутами все порівняно просто, то щодо ялинки виникає безліч запитань. Жива чи штучна? Де придбати, та й узагалі, чи законно їх зрубують?

Із цими питаннями прямуємо до директора ДП «Ніжинське лісове господарство» Юрія Болоховця.

– Юрію Віталійовичу, щороку лісгоспом реалізується безліч новорічних красунь. Чи законною є вирубка і як це перевірити?

– Працівниками лісового господарства з року в рік створюються і постійно поповнюються спеціально відведені плантації, на яких і вирощуються ялинки для потреб населення. Ми не можемо зрубати будь-яке дерево у будь-якій частині лісу. Та й узагалі, навіть щоб провести рубки у вищезгаданих спеціальних місцях, необхідно спочатку отримати ліміти та виписати лісовий квиток. Потім продукцію пробиркувати і лише тоді пропонувати споживачу.

– Але ж, певно, биркована продукція дорожча, і на стихійних ринках ціна суттєво різниться?

– Саме для того, щоб зробити ялинки доступнішими, ми вирощуємо таку кількість, на яку прогнозовано буде попит. До того ж, наші ціни зачасти навіть нижчі від ринкових. Так, наприклад, у цьому році одну лісову красуню можна придбати від 40 грн.

– Яку перевагу отримає споживач, придбавши ялинку саме у лісових господарств?

– Можливо, для себе окрім ціни – ніякої. Але ялинка, придбана у лісгоспі – це, по-перше, місцевий виробник, що означає додаткові надходження до бюджетів, по-друге – використання «відпрацьованих» ялинок як екологічного палива, і, безперечно, 7 років кисню в атмосферу, який виробляється зеленими деревцями, спеціально вирощеними для новорічних потреб.

Тож, шановні прихильники живих новорічних красунь, будьте свідомими, не купуйте їх на стихійних ринках, тим самим підтримуючи незаконну вирубку лісів і знищення природи!

Ніжинське лісове господарство та його підрозділи (Вертіївське, Мринське, Носівське, Іржавське, Кобижчанське, Новоселицьке, Коляжинське та Дроздівське) гостинно запрошують на своє подвір’я, де на вас чекає багатий вибір запашних новорічних атрибутів, спеціально підготовлених для ваших затишних домівок!

Юлія Дуднік, ТОВ «IMDATA»

11

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Мапа

Погода у Чернігові
Календар
Травень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
© 2024 Північне міжрегіональне управління лісового та мисливського господарства