Заділ на десятиріччя

Якщо літній день для хлібороба рік годує, то осінній для лісівника дає роботу на десятиліття. Бо саме восени відбувається заготівля насіння більшості деревних та чагарникових порід. Ще й на ділянках роботи вистачає. Тож на допомогу дорослим лісівникам прийшли вихованці учнівського лісництва, які й взяли на себе головні турботи по заготівлі насіння для розсадника лісових культур. Цій роботі юні лісівники присвятили власний вихідний, бо посеред тижня ніколи – навчальну програму у школі також треба засвоювати.

У суботу 6 жовтня вихованці учнівського лісництва разом зі своїми шефами збирали жолуді дуба звичайного. Гуртом вони вже заготовили 540 кілограмів, а до кінця року поставили собі за мету назбирати 800 кілограмів жолудів. Юні лісівники також активно долучаються до збирання насіння сосни, якого вже заготовлено 28 кілограмів, зібрали 3 кілограми насіння липи, кілограм насіння вільхи та стільки ж – берези.

А ще лісівники планують додати у майбутні насадження чимало плодово-ягідних порід, під які вже назбирали 30 кілограмів насіння яблуні, шипшини та інших «смачних» дерев і чагарників.

– Заготівля насіння зумовлена передусім тим, що практично всі сіянці та саджанці для майбутніх лісів ми вирощуємо самостійно з власного насіння. Лише у поточному році ми створили 197 гектарів лісових культур, при 180 запланованих. На даний час проведено догляд за 600 гектарами лісових культур створених у попередні роки, залишивши на осінь всього 50. Тривають роботи і по доповненню існуючих лісових культур. Вже проведено доповнення на 60-ти, а найближчим часом доповнимо ще на 40 гектарах, – розповів головний лісничий ДП «Городнянське лісове господарство» Сергій Заяць.

Звичайно, не лише допомога входить у програму співробітництва школярів з лісівниками. Окрім збирання насіння, шефи також організували для своїх підопічних поїздку мальовничими місцинами господарства та накрили «солодкий стіл».

За інформацією ДП «Городнянське лісове господарство»

На знімку: так збирали жолуді.

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Мапа

Погода у Чернігові
Календар
Травень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
© 2024 Північне міжрегіональне управління лісового та мисливського господарства