Закиди деревообробників на адресу чернігівських лісівників – безпідставні!

_MG_8773

У Чернігівському обласному управлінні лісового та мисливського господарства запевнили, що наразі вони – єдині серед постійних лісокористувачів Чернігівщини, хто продає продукцію на відкритих торгах. Закиди ж деревообробників на свою адресу лісівники назвали необґрунтованими та безпідставними. Під час наради, яка відбулася в стінах обласного управління, представники переробних підприємств отримали запевнення від начальника обласного управління лісового та мисливського господарства Андрія Пивовара в тому, що реалізація продукції і надалі відбуватиметься через щоквартальні відкриті аукціони.

Скандал довкола забезпечення сировиною переробних підприємств Чернігівщини – штучний. Інформація ж про погрози припинити постачання сировини учасникам Асоціації «Чернігівлісдеревпром» жодним чином не підтвердилася. Кілька днів тому її поширили з легкої руки нинішнього керівника Асоціації, у минулому начальника Чернігівського обласного управління лісового та мисливського господарства Валерія Лозицького. Він звинуватив свого наступника Андрія Пивовара у непрозорості діяльності очолюваної ним установи.

«Зрозумівши свою безкарність і вседозволеність, керівництво Чернігівського облуправління на останній наш запит балансу заготовленої і використаної деревини відповіло погрозами припинити поставки сировини учасникам Асоціації», – йдеться у заяві Асоціації «Чернігівлісдеревпром», розміщеної на Інтернет-ресурсі «Український лісовод».

Начальник Чернігівського обласного управління лісового та мисливського господарства Андрій Пивовар називає обвинувачення на свою адресу безпідставними. Аби розставити всі крапки над «і», він перервав свою відпустку і скликав термінову нараду, на яку запросив керівників державних лісогосподарських підприємств, представників Чернігівської облдержадміністрації та деревообробників.

«Я мав розмову з представниками найбільших переробників області, – каже Андрій Пивовар. – Всі вони здивовані поширеною інформацією. Я й сам, відверто кажучи, дуже здивований, адже знаю, що не міг собі дозволити погроз на адресу переробників, бо завдяки взаємовигідній співпраці наші підприємства розвиваються, платять людям зарплату, наповнюють місцеві бюджети».

Андрій Пивовар пояснює: потреба у проведенні зустрічі між лісокористувачами та переробниками виникла давно. Тож під час зустрічі сторони взялися за більш детальне обговорення можливостей покращення поточної ситуації забезпечення місцевих переробників сировиною, а також вирішення деяких питань упорядкування допуску учасників до аукціонів продажу необробленої деревини на теренах Чернігівщини.

З’ясувалося, що проблема нестачі сировини дійсно існує, одначе виникла вона не з вини держлісгоспів, бо ж не лише 12 державних лісогосподарських підприємств заготовляють на Чернігівщині деревину. Так, на території області діє більше шести десятків постійних лісокористувачів. Якщо взяти тільки найбільш потужні підприємства (а таких – до десятка), то в рік вони заготовляють до 120 тисяч кубічних метрів хвойного половника. Якою є доля заготовленої сировини місцевих переробників, не береться сказати ніхто. Очевидно, що більшість лісової продукції йде в інші регіони або ж просто заготівельники відправляють ліс на експорт. Лісівники переконують – через такі дії інших користувачів лісу і виникає дефіцит продукції. У свою чергу державні лісові господарства докладають максимум зусиль для забезпечення сировиною місцевих переробників.

Про відсутність проблем із деревообробними підприємствами говорить керівник одного з найпівнічних держлісгоспів Чернігівщини – директор ДП «Новгород-Сіверське лісове господарство» Микола Засько.

«Все, що ми продаємо на аукціонах, ми постачаємо за прямими договорами, – каже він. – Сировини є вдосталь, але переробники відмовляються від високоякісної деревини, а її в нас майже 40 відсотків. Деякі з переробників хочуть купувати деревину першого сорту за цінами другого, а то й третього сортів. Звісно, нам вигідніше експортувати продукцію, аніж продавати її за безцінь тут».

Аби вгамувати попит на ліс, державне підприємство «Добрянське лісове господарство» у першому та другому кварталі продало місцевим додатково понад 4 тисяч кубічних метрів деревини.

За словами директора ДП «Добрянське лісове господарство» Івана Горохівського, на підприємстві з розумінням ставляться до проблеми нестачі деревини.

«Можливо, деяким переробникам не вистачає деревини, але це не наша провина, бо на це є низка об’єктивних причин, – пояснює Іван Горохівський. – В першу чергу потрібно, щоб на рівні області, окрім держлісгоспів, виставляли на аукціон деревину й інші лісокористувачі. Відсутність прозорих торгів зменшує кількість деревини».

Друге, що потрібно зробити, на думку директора державного лісгоспу, – це відокремити загальноукраїнські аукціони від регіональних. За словами Івана Горохівського, ще однією причиною нестачі лісопродукції є незадовільна робота агропромислової біржі, оскільки, окрім переробників, у торгах участь приймають і перекупники. Саме вони і створюють штучний дефіцит деревини, заважаючи працювати деревообробникам.

Директор деревообробного підприємства «Ванеса», яке розташоване у Корюківці, Валерій Подкоритов підтримав думку директора держлісгоспу.

«З учасників торгів близько третини є перекупниками, які не мають жодного стосунку до переробки деревини, – сказав він. – Таких учасників агропромислова біржа повинна не допускати до торгів».

Директор ДП «Семенівське лісове господарство» Олександра Дудко більш категорична у своїх висловлюваннях. Вона переконана, що справжньої переробки на Чернігівщині ще немає.

«Приватні підприємці відмовляються брати низькосортну деревину, діаметром 13-15 сантиметрів, – бідкається вона. – Цю продукцію ми переробляємо самостійно, а виживаємо за рахунок експорту».

Директор Чернігівської агропромислової біржі Валентин Бачурний зізнається – чернігівська деревина користується шаленим попитом.

«Щоквартально кількість учасників торгів збільшується, – каже Валентин Бачурний. – По нашу деревину їдуть з усієї України. Тільки на останньому аукціоні таких учасників було 220! Торгували два дні поспіль».

Роботою лісогосподарських підприємств задоволені і переробники. Звинувачення на адресу Чернігівського обласного управління лісового та мисливського господарства, на думку одного із засновників Асоціації «Чернігівлісдеревпром», генерального директора деревообробного підприємства «Астра», депутата Чернігівської обласної ради Григорія Божка, не варті уваги.

«Всі проблемні питання треба вирішувати на місці, вони настільки несуттєві, що для цього не варто їхати до Києва», – сказав він.

Його думку поділяє і заступник голови Чернігівської облдержадміністрації Леонід Сахневич. Він порадив лісогосподарським підприємствам та деревообробникам підтримувати тісні партнерські стосунки. Від цього виграють і підприємства, і люди, і місцеві бюджети.

Підбиваючи підсумки наради лісокористувачі і деревообробники дійшли висновку, що в жодному разі вони не повинні бути ворогами – лише партнерами. Закиди ж деревообробників на адресу чернігівських лісівників – безпідставні!

Віталій НАЗАРЕНКО, газета «Чернігівщина»

IMG_8731IMG_8789 IMG_8828 IMG_8831 IMG_8849 IMG_8854 IMG_8856 IMG_8864 IMG_8870

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Мапа

Погода у Чернігові
Календар
Травень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
© 2024 Північне міжрегіональне управління лісового та мисливського господарства