Застерігаємо!
У весняно-літній період охорона лісових масивів від пожеж надзвичайно актуальна. І це проблема не лише лісівників, а й кожного з нас. Адже ліс — наше спільне надбання. Настала грибно-ягідна пора, тому немало прихильників “тихого полювання” відвідують чернігівські ліси.
Як це чудово: спекотної днини, особливо у вихідні, поїхати на природу, щоб відпочити на лісовій галявині в дружному колі .
Отож у цей час потрібно вести себе так, щоб не завдати шкоди нашому доброму старому другові лісу. І багаття розкладати в спеціально відведених місцях, і обов’язково загасити його, від’їжджаючи. Треба пам’ятати, що чийсь недбало кинутий недопалок, вуглинки з багаття на пікніку можуть призвести до біди. Виникне лісова пожежа, в результаті якої гинутиме вирощений не одним поколінням ліс.
У цей відповідальний і напружений час працівники лісової охорони працюють в особливому режимі. Повсюдно встановлені і камери спостереження, і лісові шлагбауми. Зустрічають відвідувачів наших лісів спеціальні таблички із застереженнями.
Лісівники бажають всім гарного відпочинку в лісі.
Отже, під час відвідування лісових насаджень слід пам’ятати наступне.
Протягом пожежонебезпечного періоду забороняється:
– розведення багать у лісі;
– заїзд на територію лісового фонду (крім транзитних шляхів) транспортних засобів та інших механізмів;
– палити, кидати в лісі непогашені сірники (крім місць, обладнаних для цих цілей);
– розміщувати ближче, ніж за 100 м від узлісся смітники, вогненебезпечні виробництва та розводити багаття;
– випалювати траву та інші рослинні рештки на землях лісового фонду, а також на інших земельних ділянках, що безпосередньо прилягають до лісу (в тому числі проводити сільськогосподарські пали);
– звалювати та спалювати у лісових насадженнях сміття, будівельні залишки,
– побутові та горючі відходи тощо.
Контролювання-вимагання цих вимог покладено на органи внутрішніх справ, державну пожежну охорону, державну лісову охорону.
Та головне – ставлення громадян до лісу.
Чернігівське ОУЛМГ звертається до всіх жителів області: не засмічуйте лісів, не розводьте багать у лісі чи поблизу нього – повідомте у лісництво, пожежникам, до сільради і спробуйте загасити його, організуйте для цього сусідів, односельців.
Пам’ятайте, що лісову пожежу легше попередити, ніж погасити!
Чернігівське ОУЛМГ