Живе ветеран на вулиці свого імені

Ювій В. Балицького 80 років

18 січня 2019-го ветерану лісової галузі Чернігівщини Владиславу Балицькому виповниться 82 роки. Незважаючи на доволі поважний вік, Владислав Іванович палко вболіває за нинішній стан лісової галузі, особливо за грядущі і незворотні реформи. Будучи професійним меліоратором, Владислав Балицький прикіпив серцем до лісу ще у далекі 70-ті, коли прийшов працювати будівельником у Чернігівський лісгосп, а згодом на прохання заслуженого лісівника УРСР Івана Степановича Іжевського – до об’єднання «Чернігівліс».

Починав із посади виконроба на будівництві нижнього складу в селі Ревунів Круг. Що й казати, посада скромна, порівнюючи з тими, які займав у меліорації. Та, як мовиться, не місце красить…

Отут, на будівництві нижнього складу лісгоспу, і виявив Балицький свої здібності організатора на повен зріст, на ту висоту, з якої його помітив і легендарний вже на той час начальник об’єднання «Чернігівліс» Іван Степанович Іжевський, котрий, як розповідають, краще рентгена бачив тямущих спеціалістів і відбирав їх для роботи в лісогосподарській галузі області.

І коли у 1978 році завершилось будівництво нижнього складу в Ревуновому Крузі і був він зданий в експлуатацію з відмінною оцінкою, Іжевський запросив Балицького в управління об’єднання начальником відділу капітального будівництва. Отак і пов’язав свою подальшу професійну долю будівельник-меліоратор зі славною когортою лісівників Чернігівщини, ставши будівельником-лісівником.

З 1979 по 1996 рік Владислав Балицький побудував нижні склади в лісгоспах Добрянки, Семенівки, Холмів, під’їзні залізничні колії до них, понад добру сотню квартир для працівників лісгоспів, приміщень контор, а також дитсадків та інших споруд соціального призначення, які й досі зберігають у своїх стінах тепло його неспокійного турботливого серця.

А в сосновому бору на околиці Чернігова завдяки його невтомній будівничій енергії виросла ціла вулиця шістнадцятиквартирних будинків, у яких і досі мешкають родини працівників обласного управління, передаючи від покоління до покоління добру пам’ять про того, чиєю працею і завдяки чиєму організаторському хисту зведені ці добротні і затишні квартири.

В одному з таких помешкань живе і сам Владислав Іванович, зустрічаючи тут своїх численних друзів. У рідних стінах він зростив і виховав двох доньок — Тетяну і Олену, а зараз не натішиться онучкою Олею.

Вулиця з вивершеними на ній будинками колись носила ім’я радянського письменника Аркадія Гайдара, а нині – Степана Носа, однак усі лісівничі родини цю затишну вулицю під крилатими соснами давно називають поміж собою вулицею Балицького. А це ж радість — зустрічати рідних та друзів на вулиці свого імені!

Повернувся до Ревунового Кругу будівничий нижнього складу через 40 років – у вересні 2018-го, і тиха сльоза навернулася на його стомлене серце. Зруйновані, наче після війни цехи, розібрана залізнична колія, зарощу чагарниками адміністративні приміщення, склади, авто гараж. Подумав: чи варто було мерзнути днями і недосипати ночами, щоб через 40 років на місці свого витвору побачити руїну? Чи не спіткає подібна доля рідну лісову галузь? Ліс – це багатство, яке треба берегти та примножувати, – переконаний Владислав Балицький. І це багатство має працювати на благо всього народу.

В. Балицький колишній десантник

В’ячеслав Балицький з дружиною та донькою

В. Балицький на вулиці свого імені

Ревунів Круг, фото нижнього складу 1978 рік

Ревунів Круг, вересень 2018 року

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Мапа

Погода у Чернігові
Календар
Травень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
© 2024 Північне міжрегіональне управління лісового та мисливського господарства