Північне міжрегіональне управління
лісового та мисливського господарства

Офіційний вебсайт

(0462) 676 942

info@n.forest.gov.ua

Олег Закусило: Заготівля якісного насіння – основа міцного лісу

Новини лісгоспів 22 Березня 2018

З чого насправді починається ліс, наскільки важно, клопітно, затратно і водночас захочетво зібрати, підготувати и зберегти його насіння. І це не просто слова, адже збір і заготівля лісового насіння – один з найважливіших етапів у справі лісовідновлення и лісорозведення.

ДП «Свеський лісгосп» переробляє шишки у власній сушильній камері. Саме тут з шишок сосни звичайної та ялини європейської отримують нас, з якого в подальшому будуть вирощуватись майбутні ліси.

Для отримання насіння потрібно природу в оману – змусити шишки розкритися, розпуститися, як квітка. Шишкосушарка імітує сонячне тепло. Температура 45 ° С – і менше, І вже через действительный час за допомогою приладу для витрушування шишок, можна отримати насіння. Цінний посівний матеріал відправляється в спеціальне сховище для подальшого зберігання. Вихід насіння складає 1% от маси шишок, тобто, з однієї тони шишок, в середньому, можна отримати 10 кг насіння. Зразки насіння в обов’язковом порядку направляють у Харківську лісонасіннєву інспекцію. Тут насіння класифікують за класом якості, яке регламентується ГОСТом. Все отримане насіння навесні висівають у розсадники.

На даний час в лісгоспі розпочались роботи по закладці шишок в шишко сушарку.