Північне міжрегіональне управління
лісового та мисливського господарства

Офіційний вебсайт

(0462) 676 942

info@n.forest.gov.ua

Операція «Ялинка»: на Сумщині перевіряють законність передноворічного продажу хвойних

Загальні новини 23 Грудня 2019

Ялинкова кампанія на Сумщині у повному розпалі. По всій області активно працюють точки продажу хвойних деревець. На жаль, поряд із офіційно визначеними місцями продажу та законно заготовленими деревцями трапляються непоодинокі випадки незаконної реалізації хвойних.

Тому патрульні активізували свою роботу і перевіряють підприємців на предмет законності перевезення та реалізації новорічного лісового товару.

«В області діє 76 рейдових бригад, у складі яких представники державної лісової охорони, поліції, держекоінспекції, всього до рейдової роботи задіяно 264 особи», – говорить заступник начальника відділу лісового господарства Сумського ОУЛМГ Олександр Баня.

Наразі у період ялинкової кампанії проведено 342 рейди, під час яких виявлено 2 випадки самовільного порубу хвойних у Кролевецькому й Роменському підприємствах та загалом вилучено 29 незаконно зрубаних хвойних деревець. Шкода, заподіяна лісу, склала 14,5 тис. грн. Всі збитки крадії відшкодували.

Нагадаємо, хвойний товар сумських лісівників оптовими партіями чи вроздріб відзначаються біркою зі штрих-кодом, що є підтвердженням законності заготівлі деревця. Перевірити походження ялинки можна на офіційному сайті Державного агентства лісових ресурсів OPEN.UKRFOREST.COM

«Деякі недобросовісні продавці часто вдаються до хитрощів: на огляд пропонують чіповані деревця, а продають – немарковані за дещо нижчу вартість. Тому від пильності та свідомості покупців залежить попит на продаж незаконно зрубаних дерев », – продовжує Олександр Баня.

Лісівники застерігають, що згідно ст. 65 КУпАП сума штрафу за незаконну вирубку дерев становить від 7 до 12 неоподаткованих мінімумів для громадян.

Шановні громадяни! Будьте уважні під час купівлі ялинок і сосен, звертайте увагу на те, щоб придбані вами рослини мали всі необхідні маркування.

Прес-служба Сумського ОУЛМГ