Північне міжрегіональне управління
лісового та мисливського господарства

Офіційний вебсайт

(0462) 676 942

info@n.forest.gov.ua

Філія “Краснопільське лісове господарство” ДП “Ліси України”

«Краснопільське лісове господарство» організоване у 1935 році і розташоване у східній частині Сумської області на території Сумського та Охтирського адміністративних районів.

Відповідно до лісорослинного районування, територія лісгоспу належить до зони Лівобережного лісостепу. 

Клімат району розташування лісгоспу характеризується оптимальною кількістю опадів, поступовою зміною температури протягом року і доби, що вказує на його помірність.

Рельєф цього району характеризується протяжно-хвилястою поверхнею, яку ділить річка Сироватка на дві частини: північну і південну, і які розсічені балками і ярами на окремі ділянки з невеликим перепадом висот.

Основними типами ґрунтів є сірі лісові, дерново-підзолисті, лучно-болотні. За ступенем вологості більша частина ґрунтів належить до категорії свіжих.

Державному підприємству «Краснопільське лісове господарство» у постійне користування надано 23539 га земель лісового фонду, з яких 21942,4 га вкриті лісовою рослинністю.

Із загальної площі земель лісового фонду 277,3 га – ліси природоохоронного, наукового, історико-культурного призначення, 1795,8 – рекреаційно-оздоровчі, 5422,9 – захисні, 16065,0 га –експлуатаційні ліси.

Розподіл вкритих лісовою рослинністю земель за переважаючими породами, %

Вкриті лісовою рослинністю землі за переважаючими групами порід становлять:

– хвойні – 7,1 %;

– твердолистяні – 84,4 %;

– м’яколистяні – 8,5 %.

Розподіл земель лісового фонду за віковою структурою, га

За групами віку вкриті лісовою рослинністю лісові ділянки розподілені наступним чином:

– молодняки – 3644,8 га, або 16,5 %

– середньовікові – 7584,9 га, або 34,6 %

– пристигаючі – 7113,5 га, або 32,6 %

– стиглі і перестійні – 3592,2 га, або 16,3 %

Загальний запас деревостанів становить 5970920 кубометрів, або у розрахунку на гектар – 254 кубометри.

Середньорічний розмір лісокористування на 1 га вкритих лісовою рослинністю земель становить 3,04 м3, а приростає щорічно на кожному гектарі 3,7 м3, тобто середньорічний приріст використовується на 82,2%, що свідчить про невиснажливе ведення лісового господарства.

До складу лісгоспу входять 5 лісництв: Краснопільське, Великобобрицьке, Верхньосироватське, Новодмитрівське, Осоївське, два цехи переробки деревини, нижній склад, автотранспортний парк, базовий лісовий розсадник, пасіка, пожежно-хімічна станція.

Створено 235 безпечних і високопродуктивних робочих місць. 

Господарська діяльність підприємства спрямована на раціональне невиснажливе використання і відтворення лісових ресурсів з метою охорони навколишнього середовища, покращення санітарного стану лісів.

Великої уваги надають на підприємстві вирощуванню і реалізації саджанців декоративних порід. У Великобобрицькому лісництві створено базовий лісовий розсадник площею 8,7 га та дендропарк, який є окрасою лісгоспу.