Північне міжрегіональне управління
лісового та мисливського господарства

Офіційний вебсайт

(0462) 676 942

info@n.forest.gov.ua

Проблеми зі всиханням соснового лісу на Баранівці обговорювали у Сумській міській раді

Загальні новини 20 Червня 2018

Спеціалісти Сумського лісгоспу пояснили громадськості ситуацію зі всиханням соснового лісу на Баранівці.

Це питання обговорювалось на засіданні робочої групи, створеної у мерії спеціально для вивчення стану Баранівського лісу, який вважається основною рекреаційною базою міста. Саме тут розташовуються всі оздоровчі дитячі табори, тому хвилювання і лісівників, і громадськості через можливу втрату цього лісового масиву – не безпідставні.

Інформацію щодо результатів аналізу зараження верхівковим короїдом баранівських лісових насаджень, пояснив посадовцям інженер ДП «Сумське лісове господарство» Руслан СИДОРА.

За його словами, загалом в межах міста Суми 755 га лісу, із них 68,8 га пошкоджено верхівковим короїдом. Фахівці ДП «Сумське лісове господарство» порівняли дані від початку, коли тільки виявили ураження сосен верхівковим короїдом, та стан справ на сьогоднішній день. З 2017 року виявлено 38 осередків. Проведено рубку в осередках ураження станом на 1 січня 2018 році три ділянки на 6 га. Проведено у 2018 році рубку – 10 ділянок на площі 5,4 га. Із 1 квітня по 15 червня настав сезон тиші, тож вирубки були припиненні і станом на 15 червня кількість осередків ураження зросла до 21, площею 68,8 га.

«З 1 січня 2018 року ми хотіли розпочати рубку заражених дерев на одній ділянці площею 14 га, де було виявлено 140 дерев, проте тоді ми не дійшли згоди з населенням. Сосни залишись не вирубаними і стали розплідникми шкідників. З 1 квітня по 15 червня в лісах був сезон тиші – це заборона проведенню будь-яких заходів у лісах. В цей час розмножувалась фауна, розмножувався і короїд. На сьогодні там вже заражених 320 дерев. На жаль, ми бачимо, якщо нічого не робити, то зараження поширюється», – повідомив Руслан Сидора.

«Нам треба знаходити порозуміння у цьому питання і спільно вирішувати його. Щоб вирубка не заважала ні оздоровленню дітей, що зараз відпочивають в таборах, ні мешканцям Баранівки та максимально зберегти красу природи – наш сосновий ліс», – наголосила заступник міського голови Віра Мотречко.

Під час наради присутні обговорили, які дерева можна висадити замість тих, що вирубані, щоб не втратити лісовий масив. Порушили питання утилізації зрублених дерев.

Колегіально домовились, що представники громадськості будуть співпрацювати з фахівцями лісгоспу, аби спільно визначити дерева, що підлягають санітарній вирубці.

Разом з тим доручили до 10 числа кожного місяця ДП «Сумське лісове господарство» надавати інформацію відділу екології, енергозбереження та розрахунків за енергоносії щодо проведення санітарнор-профілактичних заходів у лісовому масиві.

 

За інформацією прес-служби ДП «Сумське ЛГ»