Північне міжрегіональне управління
лісового та мисливського господарства

Офіційний вебсайт

(0462) 676 942

info@n.forest.gov.ua

Шосткинщина активно долучилась до акції «Нагодуй птахів взимку»

Новини лісгоспів 9 Грудня 2020

8 грудня, у Всесвітній день клімату стартувала всеукраїнська акція «Нагодуй птахів взимку», започаткована Державним агентством лісових ресурсів України.

До заходу долучились і на Шосткинщині. Представники Шосткинського лісгоспу відвідали навчальні заклади і разом з учнями розвісили виготовлені на підприємстві годівнички, а також провели бесіди про те, наскільки важливо і як правильно підгодовувати птахів в холодну пору року.

Перші годівнички були розміщені на території Шосткинської гімназії, а також Собицького навчально-виховного комплексу, де діє шкільне лісництво.

Діти з задоволенням підказували де краще розташувати пташині «їдальні», допомагали їх закріплювати і наповнювати кормом.

– Мета акції – залучити якнайбільше молоді і всіх небайдужих громадян до справи порятунку і збереження пташиного світу, адже зима – важке випробування, особливо для дрібних видів пернатих, таких як синиці, омелюхи, горобці… Також до нас з півночі прилітають мігруючі птахи, які теж потребують підтримки. Маленькій пташці треба дуже багато корму з’їсти, щоби підтримувати свою життєдіяльність і витримати морози, – зазначив головний лісничий ДП «Шосткинське лісове господарство» Петро Балабон.

За словами спеціаліста, виготовити годівничку не складно. За основу можна взяти деревину, або ж підручні матеріали: пластикові пляшки, вологостійку упаковку від продуктів харчування.

– Годувати пташок бажано цільним насінням: просо, пшениця, подрібнена кукурудза, насіння соняшника, гарбуза. Також пернаті полюбляють ягоди горобини, калини, дикого винограду, обліпихи. Можете навесні посадити кущ калини, який швидко росте і дуже скоро порадує вас плодами, якими залюбки будуть ласувати пташки. А навесні пташки віддячать нам боротьбою зі шкідливими комахами і чарівним співом, – зазначає головний лісничий.

Шосткинский лісгосп запрошує всіх небайдужих людей долучатись до акції «Нагодуй птахів взимку» і подарувати нашим пернатим друзям шанс на життя.