У Шосткинському лісгоспі готуються до пожежонебезпечного періоду. З початку наступного місяця починає цілодобову роботу лісопожежна станція лісгоспу, лісопожежні сторожі. Зараз налаштовують пожежну техніку, проводять ревізію обладнання.
На «озброєнні» для боротьби з лісовими пожежами – пожежна машина ЗІЛ-130, для підвозу технічної води – машина з ємністю, трактори МТЗ з грунтооброблюючим обладнанням – плугами та культиваторами для створення мінералізованих смуг. В кожному лісництві лісгоспу є пожежні ємкості для води з мотопомпою, місткістю 2-3 т, по 5 спеціальних лісових вогнегасників з насосами подвійної дії, бензопили для розчистки доріг для під’їзду пожежної машини, лопати, граблі та інший ручний інвентар.
Вчасно відреагувати на лісову пожежу та оперативно виїхати на гасіння допомагають дві телевізійні системи відеоспостереження з радіусом дії до 8 км: в Собицькому лісництві та на території лісгоспу.
До слова, в Україні передбачена адміністративна відповідальність за випалювання сухої рослинності та порушення вимог пожежної безпеки в лісах (стаття 77 та 771 КУпАП). Так, за порушення правил пожежної безпеки в лісах передбачений штраф для громадян до 15 неоподаткованих мінімумів доходів громадян та до 50-ти – для посадових осіб. Тим, чиї дії призведуть до лісової пожежі, загрожує штраф до 50-ти 15 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (для посадових осіб – до 60).
За самовільне випалювання стерні, луків, пасовищ, газонів, залишків опалого листя без дозволу органів держконтролю, а також невжиття заходів з гасіння загрожує штраф до 20 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (для посадових осіб – до 70). Ці ж дії в межах природно-заповідного фонду караються штрафом 20-40 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (відповідно – 70-100 – для посадових осіб).