На черговому засіданні колегії управління Сумські лісівники затвердили Програму, за якою лісогосподарські підприємства
області здійснюватимуть у 2018 році основні заходи з виробничої та фінансової діяльності.
Як повідомив заступник начальника відділу бухгалтерського обліку та економки управління Євген Фролов, Програма має на меті забезпечення реалізації державної політики в сфері лісового господарства, раціональне невиснажливе використання й відтворення ресурсів лісу, охорону, захист лісу від пожеж, здійснення комплексу біотехнічних та інших заходів, спрямованих на охорону й відтворення мисливської фауни, виконання гарантій Уряду щодо соціального захисту працівників підприємств, прозору реалізацію податкової політики та інвестиційну діяльність.
У напрямку лісокультурного виробництва планами на 2018 рік передбачено лісовідновлення на зрубах загальною площею 1100 га. Також планується посіяти 8 га лісових розсадників та виростити 10,5 млн. шт. стандартного садивного матеріалу.
Для проведення догляду за лісом Краснопільське, Охтирське та Тростянецьке підприємства планують поповнити технічні бази сучасними мульчерами. Конотопський лісгосп планує розширити систему відео нагляду за лісом, збільшивши кількість встановлених веж.
На інвестиційній діяльності сумських підприємств Євген Фролов зупинився особливо детально.
Він зазначив, що капіталовкладення 2017 року склали 72, 5 млн. грн. власних коштів з запланованих 50,6 млн. грн. У сумі інвестованих коштів – витрати на будівництво лісових доріг з твердим покриттям, у 2017 році їх збудовано порядку 20 км.
Також велику увагу приділено модернізації виробничих процесів. Проведено модернізацію котельні Грузчанського цеху переробки деревини Кролевецього підприємства, придбано сучасні мульчери Свеським, Сумським, Тростянецьким та Роменським лісгоспами, деревоподрібнюючі машини Охтирським та Роменським лісгоспами. Закінчено модернізацію цеху переробки деревини у Глухівському та Середино-Будському лісгоспах, придбано сучасну трелювальну техніку Сумським та Краснопільським лісгоспами, навантажувач та кран з маніпулятором Шосткинським лісгоспом та ін.
Загалом по управлінню частка капітальних інвестицій з 1 грн. реалізації склала 0,08 грн.
На 2018 рік в напрямку інвестицій лісгоспи мають не менш амбітні плани. З найбільш значущих – модернізація лінії переробки у Свеському лісгоспі, встановлення сушильних камер «Лука» у Шосткинському та Кролевецькому підприємствах, запровадження ланки з виготовлення дров’яної тріски у Роменському лісгоспі.
Як повідомив Євген Фролов, велику увагу у реалізації інвестиційної політики планується приділити просвітницькій складовій. Так, у планах Тростянецького лісгоспу створення екологічної стежки та музею лісу. Конотопський лісгосп планує створити екологічну стежку на базі
вольєра для розведення мисливських тварин та продовжити заселення вольєра лісовими мешканцями.
Всього інвестиційною програмою 2018 року передбачено капіталовкладення у сумі 54 млн. грн. власних коштів підприємств.
Прес-служба Сумського ОУЛМГ