Ялинка чи сосна – одні з головних символів нового року. Але після завершення свят у багатьох виникає питання, куди ж подіти новорічне дерево. Сумський лісгосп пропонує сумчанам “позбутися” своєї новорічної вічнозеленої красуні з користю. Пункт збору та переробки хвойних дерев розташований у центральній садибі підприємства по вул. Доватора, 37, що в урочищі Баранівка.
Спочатку дерева по одному поміщають до барабану спеціального приладу, що подрібнює їх на тріски. Далі тирса по трубі транспортується до сховища. Насамкінець перероблені ялинки та сосни спалюють у дров’яному котлі, таким чином опалюючи приміщення. Здати сюди ялинки та сосни можуть усі бажаючі.
Для тих, хто не хоче, аби після завершення свят їх деревце потрапило до ялинкового “крематорію”, є альтернатива. Це ялинки у горщиках. Такі деревця дещо дорожчі за звичайні. Проте після новорічних свят їх життя не закінчується.
Аби ялинка прийнялася після висадки з горщика, слід дотримуватися низки правил. “Потрібно, щоб вона знаходилась у приміщенні не довгий період часу, як це зазвичай ми робимо – 2-3 тижні, а буквально декілька днів. Для того, щоб бруньки не розпустилися”, – говорить Владислав Голуб, інженер охорони захисту лісу ДП “Сумський лісгосп”.
Далі ялинку краще перемістити у більш холодні умови, де й зберігати аж до висадки навесні. “Вона досить гарно приживається в затінку, Невибаглива до грунтів, але в молодому віці її треба якомога частіше поливати.”, – розповідає Владислав.
Згодом за умови правильного догляду деревце стане повноцінною частиною флори.
Ще один варіант – принести свою ялинку до притулку “Товариства захисту тварин”, і там вона стане радістю для Маріка Марік – це козлик, що живе у притулку, він обожнює лаваші, яблука та банани, а також залюбки ласує ялиновою чи сосновою хвоєю.
За інформацією: СТС (Соціального телебачення Сумщини: http://sts.sumy.ua/society/novorichna-yalynka-na-smitnyk-u-pererobku-chy-na-gostynchyk-mariku.html)