Північне міжрегіональне управління
лісового та мисливського господарства

Офіційний вебсайт

(0462) 676 942

info@n.forest.gov.ua

Свеські лісівники доглядають за плантаціями новорічних деревець

Новини лісгоспів 14 Липня 2021

Новорічні плантації – саме так лісівники називають посадки ялинок та сосен для продажу в передноворічні свята. На плантаціях деревця вирощують та доглядають до 5-8 років. А вже потім їх заготовляють для реалізації.

Площа таких плантацій у Свеському лісгоспі становить понад 20 га.
Для того, аби деревця вже за кілька років виросли гарними та стали справжніми новорічними красунями й радували на свята дорослих і дітлахів, за ними потрібно постійно доглядати.

«Ялина – досить невибаглива рослина, однак вона потребує правильного догляду та своєчасної обрізки. За допомогою обрізки можна надати рослині бажаний декоративний вигляд», – говорить головний лісничий Свеського лісгсопу Ігор Комарицький.

Проводити обрізку лісівники радять у похмурі дні, це запобігає появі темних плям на хвої, які виникають при сильному випаровуванні рідини.

«Декоративна обрізка проводиться таким чином, щоб крона зберегла рівний пірамідальний обрис. Завдяки правильно проведеному формуванню, дерево буде виглядати більш розлогим і пухнастим, стаючи справжньою новорічною окрасою», – продовжує головний лісничий.