Північне міжрегіональне управління
лісового та мисливського господарства

Офіційний вебсайт

(0462) 676 942

info@n.forest.gov.ua

Цифровізація мисливської галузі: що змінюється?

Актуально 22 Січня 2023

На час воєнного стану полювання в Україні заборонено, але це не означає, що ми поставили на паузу розвиток мисливського господарства.

Звичайно, в першу чергу, лісівники опікуються тваринами, розширюють та поліпшують умови їхнього існування. Єгері та лісівники регулярно розвозять корми у годівниці та на підгодівельні майданчики. Таким чином ми допомагаємо тваринам пережити «голодний» період та холод, зберегти сили для розмноження, росту молодняка, а також попередити довготривалі міграції у пошуках поживи. У лісових угіддях підгодівлю організовують для шляхетного та плямистого оленів, кабана, козулі, зайця. В польових угіддях підгодовують зайців, фазанів та куріпок.

Також працюємо над цифровізацією послуг у сфері мисливства. В кінці 2022 року набрав чинності наказ Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України «Про затвердження порядку видачі посвідчень мисливця і щорічних контрольних карток обліку добутої дичини і порушень правил полювання».

Що передбачено?

• Тепер громадяни України зможуть отримати адмінпослуги в сфері мисливського господарства та полювання незалежно від їхнього місця реєстрації. Достатньо прийти туди, де вам зараз зручно.

• Складання іспитів буде супроводжуватися фото-, відеофіксацією. Максимальна прозорість. Також співпрацюємо з колегами з Міністерство внутрішніх справ. У планах — отримати для адаптації програмний продукт для проходження тестування, щоб отримати посвідчення мисливця. Мова йде про програму, яка використовується в сервісних центрах МВС під час складання іспитів водія на право керування транспортними засобами.

До речі, громадськість може взяти участь у формуванні екзаменаційних питань до складання іспитів на отримання посвідчень мисливця. Проєкт можна знайти на сайті Держлісагентства.

Зараз ми працюємо над створенням комплексної системи «Мисливець», яка об’єднає в собі всі регіональні бази. Тепер це буде зручна уніфікована платформа.

Багато зроблено, але ще більше роботи попереду. Продовжуємо працювати. Мисливська галузь в Україні має величезний потенціал. Потрібно її розвивати.