Північне міжрегіональне управління
лісового та мисливського господарства

Офіційний вебсайт

(0462) 676 942

info@n.forest.gov.ua

У І півріччі сумські лісгоспи спрацювали результативно

Загальні новини 3 Серпня 2018

У І півріччі підприємства Сумського обласного управління лісового та мисливського господарства забезпечили виконання основних лісогосподарських заходів, державних гарантій з оплати праці та розрахунків з бюджетом по податках і платежах до державних цільових фондів.

 

Відтворення лісів проведено на площі 973 га та створено 16 га захисних насаджень. Доповнено лісових культур та захисних насаджень на площі 1286 га., доглянуто 4583 га лісових культур, створено 32,3 га плантацій новорічних ялин.

 

Для забезпечення посадки лісу у наступному році, посіяно 9,2 га лісових розсадників, заготовлено 382 кг насіння лісових порід.

 

Майже на 41 тис. грн. в порівнянні з минулим роком зросли витрати на ведення лісового господарства і склали 150 млн.грн.

 

У повному обсязі виконані всі планові завдання по рубках, пов’язаних з веденням лісового господарства. Рубки догляду за лісом виконано на 130 % по площі та 132 % по ліквідній масі, в тому числі рубки в молодняках виконані на 129 % по площі.

 

Від усіх видів рубок підприємства заготовили 335,6 тис.м3деревини, з яких 94,9 тис.м3переробили у власних цехах переробки, що на 19 тис. м3більше за відповідний минулорічний період.

 

На 24 % зросла реалізація продукції, вона слала 520,4 млн. грн. Всі підприємства забезпечили збільшення обсягу реалізованої продукції до показника за І півріччя минулого року. Найбільші темпи приросту реалізації зафіксовано в Лебединському, Охтирському, Тростянецькому та Сумському лісгоспах. Збільшився обсяг реалізації з 1 м3заготовленої деревини по всім підприємствам. Найбільший приріст – понад 500 грн. – у Охтирському та Тростянецькому лісгоспах.

 

На 22 % відсотки до минулорічного показника зріс обсяг реалізації продукції на одного штатного працюючого.

 

Найвища продуктивність праці в Тростянецькому, Краснопільському, Глухівському та Сумському лісгоспах.

 

Всі підприємства збільшили витрати на оплату праці штатних працівників. Рівень середньомісячної заробітної плати зріс 47,2 тис. грн. і склав 197,9 млн. грн.

 

Зароблені кошти підприємства продовжують вкладати у розвиток власної виробничої бази. На будівництво, придбання, капітальний ремонт основних засобів за 6 місяці цього року було загалом спрямовано 38,5 млн. грн. власних коштів підприємств, при плані 21,1 млн. грн. З 1 грн. реалізації продукції в загальному витрачено 0,07 грн., що на рівні першого півріччя минулого року. Найбільше інвестували – 0,14 грн. з гривні реалізації продукції – у Тростянецькому лісгоспі, Свеський, Краснопільський, Роменський та Охтирський лісгоспи спрямували на інвестиції по 8 коп. з 1 грн.

 

До зведеного бюджету і Державних цільових фондів спрямовано 220 млн. грн. податків, зборів та обов’язкових платежів, що на 53,5 млн. грн. більше ніж у І півріччі минулого року.

 

З 1 грн. реалізованої продукції загалом сплачено 42 коп. податків і зборів. Вище за середньообласний – 54 коп. склали податки в Тростянецькому підприємстві, 52 коп. – у Сумському та 50 коп. – у Конотопському та Охтирському лісгоспах.

 

Прес-служба Сумського ОУЛМГ