Північне міжрегіональне управління
лісового та мисливського господарства

Офіційний вебсайт

(0462) 676 942

info@n.forest.gov.ua

У Охтирському лісгоспі вирощують стійку проти хвороб і шкідників сосну жорстку

Новини лісгоспів 1 Червня 2020

У Хухрянському лісництві Охтирського лісгоспу клопіт вистачає на кожен день. Лісокультурні роботи, які стартували ще у березні, активно продовжуються. Посадка лісу плавно перейшла у посів розсадників. Лишень впорались з посівами, як підійшов час доглядів за лісом.

« Навесні цього року створили лісові культури на площі 7,7 га, – це культури дуба черешчатого – 2,4га , сосни звичайної – 3,3 га , сосни кримської – 1,0 га та модрини європейської, як супутньої породи до вищеперерахованих культур. Доповнили 4,3 га лісових культур – така не велика площа свідчить про гарну приживлюваність та супутні сприятливі погодні умови для росту лісових культур (тепла погода та дощі)», – коментує проведені роботи з відновлення лісу лісничий Хухрянського лісництва Іван Гашута.

Та перш ніж у землю були висаджені сіянці, площі під висадку спершу готували трактористи. Адже треба було прокласти борозди. До речі, під висадку різних лісових культур підготовка ґрунту здійснюється за різними технологіями. Для лісових культур з головною породою дуб черешчатий наорювалися борозди через 4,0 метри . А для головної породи сосна звичайна – через 2,5 метри.

Щоб лісокультурна кампанія наступного року теж пройшла якісно і вчасно, теж треба було подбати заздалегідь.

«У тимчасовому лісовому розсаднику посіяли жолудь дуба черешчатого на площі 0,06 га та в 3-х коробах і теплиці посіяли модрину європейську, сосну звичайну, березу бородавчасту та сосну жорстку на загальній площі 0,079 га», – продовжує лісничий.

Говорить, що сосна жорстка – це інтродуцент з Північної Америки, який має покращену стійкість проти хвороб і шкідників.

Після робіт з відновлення лісу та висіву розсадників приступили до проведення доглядів.

«Було проведено догляди за лісовими культурами на площі 18,6 механізовано трактором та 4,0 га мотокущорізом, догляд за плантацією новорічних ялинок механізовано трактором на площі – 3,6 га », – підсумовує Іван Гашута.

Радіє, що ця весна дощова , тому показники приживлюваності та росту лісових культур мають бути високими . Головним заведенням лісівників залишається провести своєчасні догляди та не допустити заростання насадженнь бур’янами.