Північне міжрегіональне управління
лісового та мисливського господарства

Офіційний вебсайт

(0462) 676 942

info@n.forest.gov.ua

У оновленому тепличному комплексі Конотопського держлісгоспу підростають сіянці майбутнього лісу

Близько 16 тисяч сіянців дуба та майже 18 тисяч сіянців сосни з закритою кореневою системою вже набирається сили у оновленому тепличному комплексі Конотопського держлісгоспу.

Вирощування садивного матеріалу у такий спосіб у лісгоспі практикують вперше. І на даному етапі результатом роботи задоволені.

«У минулому році оновили тепличний комплекс та прийняли рішення спробувати виростити дуб та сосну – головні лісоутворюючі породи нашого краю – із закритою кореневою системою. Полив та температурний режим, а також спеціально підібраний субстрат забезпечують хороший ріст та розвиток рослини. Як результат, за 1 вегетаційний період ми вже маємо 2 прирости», – коментує директор Конотопського лісгоспу Олег Салов.

Через деякий час сіянці виставлять під притінюючу сітку. Це для того, щоб адаптувати  їх до навколишнього середовища. Потім знімуть сітку, так посадковий матеріал буде загартовуватись і готуватись до висадки на лісових площах. Вирощеними сіянцями можна буде заліснити до 12 га. Звісно, що це не задовольнить річну потребу лісгоспу у садивному матеріалі, адже лише цього року конотопські лісівники висадили більше мільйона деревець. Але надалі потужності планують збільшувати.

Перевагою вирощування сіянців із закритою кореневою системою лісоводи вважають значне збільшення терміну посадки. Говорять, що наявність у запасі сіянців дуба з закритою кореневою системою дозволяє продовжити термін його висадки аж до червня. Завдяки цій технології посадковий матеріал має кращу приживлюваність, більшу енергію росту  та більш ефективний захист від шкідників і хвороб, так як його корінь, потрапляючи в ґрунт, не підрізається, а відразу продовжує рости і розвиватись.

Вирощені у такий спосіб рослини можна  буде висаджувати в ярах, на пісках, деградованих землях. Що вкрай важливо на етапі виконання лісівниками програми Президента України «Зелена країна» по збільшенню площ лісів. Втілюючи в життя президентські ініціативи, незважаючи на непрості умови воєнного стану, цьогорічної весни конотопські лісівники висадили понад 190 га молодих лісів, з яких 17,3 га – це нові ліси, висаджені на непридатних для ведення  сільського господарства землях.