У Шосткинському держлісгоспі у період підвищеної пожежної небезпеки робота лісових охоронців переходить на цілодобовий режим. І вдень, і вночі оператор чергує біля монітору, щоб миттєво відреагувати на загрозу виникнення лісової пожежі. Понад 80 % лісів, що знаходяться у віданні підприємства, хвойні. А це, як відомо, категорія підвищеного ризику. Тому кожен день пожежонебезпечного періоду – це своєрідний іспит для лісівників на професійну підготовку. Готуючись до нього, шосткинські лісівники провели цілу низку заходів:
♦ розробили та затвердили мобілізаційно-оперативний план з ліквідації лісових пожеж на території держлісфонду;
♦вжили заходів щодо проведення приміщень лісових пожежних станцій і пунктів зосередження пожежного інвентарю до належного стану та їх комплектування необхідною технікою й засобами пожежогасіння відповідно нормативів;
♦ організували постійне наземне патрулювання лісових масивів;
♦ ввели в експлуатацію телевізійні системи спостереження;
♦ провели догляд за мінералізованими смугами та створили нові.
«У даний час робота по створенню мінералізованих смуг продовжується, особливо навколо хвойних масивів, середньо-вікових насаджень, що прилягають до населених пунктів, доріг, місць відпочинку та навколо лісових масивів, які межують із сільгоспугіддями», – говорить головний лісничий Шосткинського держлісгоспу Петро Балабон.
Поряд з цим, лісова охорона постійно проводить рейди з виявлення порушень правил пожежної безпеки.
«На жаль, на сьогодні у лісгоспі вже є один випадок загоряння. На щастя, площа пошкодження незначна. Причина – людський фактор. Тому хотілося б, щоб люди проявляли свідомість», – продовжує головний лісничий.
ШАНОВНІ ВІДВІДУВАЧІ ЛІСУ! Шосткинські лісівники нагадують, що відповідно до розпорядження керівника обласної військової адміністрації номер 100-ОД від 24.03.2022 року відвідування лісових масивів населенням і в’їзд до лісів заборонено.

