Північне міжрегіональне управління
лісового та мисливського господарства

Офіційний вебсайт

(0462) 676 942

info@n.forest.gov.ua

У Шосткинському лісгоспі застерігають громадськість від відвідування лісів

Новини лісгоспів 23 Травня 2022

У Шосткинському держлісгоспі у період підвищеної пожежної небезпеки робота лісових охоронців переходить на цілодобовий режим. І вдень, і вночі оператор чергує біля монітору, щоб миттєво відреагувати на загрозу виникнення лісової пожежі. Понад 80 % лісів, що знаходяться у віданні підприємства, хвойні. А це, як відомо, категорія  підвищеного ризику. Тому кожен день пожежонебезпечного періоду – це своєрідний іспит для лісівників на професійну підготовку. Готуючись до нього, шосткинські лісівники провели цілу низку заходів:

♦ розробили та затвердили мобілізаційно-оперативний план з ліквідації лісових пожеж на території держлісфонду;

♦вжили заходів щодо проведення приміщень лісових пожежних станцій і пунктів зосередження пожежного інвентарю до належного стану та їх комплектування необхідною технікою й засобами пожежогасіння відповідно нормативів;

♦ організували постійне наземне патрулювання лісових масивів;

♦ ввели в експлуатацію телевізійні системи спостереження;

♦ провели догляд за мінералізованими смугами та створили нові.

«У даний час робота по створенню мінералізованих смуг продовжується, особливо навколо хвойних масивів, середньо-вікових насаджень, що прилягають до населених пунктів, доріг, місць відпочинку та навколо лісових масивів, які межують із сільгоспугіддями», – говорить головний лісничий Шосткинського держлісгоспу Петро Балабон.

Поряд з цим, лісова охорона постійно проводить рейди з виявлення порушень правил пожежної безпеки.

«На жаль, на сьогодні у лісгоспі вже є один випадок загоряння. На щастя, площа пошкодження незначна. Причина – людський фактор. Тому хотілося б, щоб люди проявляли свідомість», – продовжує головний лісничий.

ШАНОВНІ ВІДВІДУВАЧІ ЛІСУ! Шосткинські лісівники нагадують, що відповідно до розпорядження керівника обласної військової адміністрації номер 100-ОД від 24.03.2022 року відвідування лісових масивів населенням і в’їзд до лісів заборонено.