Північне міжрегіональне управління
лісового та мисливського господарства

Офіційний вебсайт

(0462) 676 942

info@n.forest.gov.ua

У Сумському держлісгоспі готують ґрунт під висадку лісу

Новини лісгоспів 19 Жовтня 2022

У всіх підрозділах Сумського держлісгоспу тривають роботи по підготовці ґрунту під лісові культури.

Як зауважила інженер лісових культур Наталія Яременко, спосіб обробітку залежить від схем посадки сіянців та стану лісокультурної площі. На зрубах зазвичай проводять частковий обробіток, нарізаючи борозни спеціальним лісовим плугом. Перед цим усі ділянки очищають від порубкових решток та обов’язково проводять пониження пеньків. Це дає можливість у майбутньому максимально механізувати догляди за новим лісом.

«Згідно облікових даних по підприємству на сьогоднішній день нараховується близько 51 га незаліснених зрубів. Це все ділянки поточного року, на яких щойно завершили лісосічні роботи. Усі наявні зруби ми намагатимемось підготувати та засадити новими деревцями вже цієї осені. Роботи триватимуть стільки, скільки дозволять погодні умови. На даний час для створення лісових культур підготовлено близько половини від запланованих ділянок», – розповідає Наталія Яременко.

Крім зрубів, лісівники проводять роботи по залісненню неугідь. Цього року у рамках програми Президента України «Зелена країна» лісгоспу передано 14 га. Тепер це площі Низівського лісництва. На них також тривають підготовчі роботи та незабаром буде висаджений ліс.