Північне міжрегіональне управління
лісового та мисливського господарства

Офіційний вебсайт

(0462) 676 942

info@n.forest.gov.ua

У Сумському держлісгоспі оцінюють результати минулорічної лісогосподарської діяльності

Новини лісгоспів 25 Січня 2022

Один із показників відповідального ведення лісового господарства – це баланс між площами суцільних рубок, обсягами лісовідновлення та кількістю переведених у покриту лісом площу культур і природного поновлення.

Підсумовуючи 2021 рік, лісогосподарську діяльність у Сумському держлісгоспі можна вважати цілком збалансованою.

Загалом у чотирьох лісництвах підприємства (Сумському, Піщанському, Могрицькому та Низівському) суцільними рубками було пройдено 58 га.  Більшість з цих ділянок вже заліснили у 2021 році. На  решті площ  (згідно плану на 2022 рік) лісові культури планують висадити цьогорічної весни.

Але висадити культури – це лише початок справи! Адже щойно висаджені сіянці надзвичайно вразливі до несприятливих погодних умов і шкідників. Вони потребують систематичних заходів по знищенню бур’янів, а також більш агресивних оцінити результати своєї роботи, лісівники щорічно проводять якісний аналіз стану насаджень на кожній ділянці.

За результатами осіннього обліку якості лісових культур, у покриту лісом площу в лісгоспі перевели 82 га насаджень, з яких  81,2 га з головною породою дуб звичайний, а на 0,8 га переважає ялина європейська.

Довідково: Переведенню в покриту лісом площу підлягають насадження, які відповідають встановленим нормативним показникам середньої висоти та кількості рослин на 1 га (густоти) з урахуванням породи,категорії лісокультурної площі та лісорослинних умов.

Та факт переведення в покриту лісом площу ще не означає, що деревостан повністю відновлено і про нього можна забути. З цього часу розпочинається новий етап у вирощуванні лісових культур, який триватиме не одне десятиліття. Протягом кількох десятків років відбуватиметься процес формування насаджень, які за своїм складом та якісними показниками мають відповідати  лісорослинним умовам та господарському призначенню.