Північне міжрегіональне управління
лісового та мисливського господарства

Офіційний вебсайт

(0462) 676 942

info@n.forest.gov.ua

У Сумському держлісгоспі розпочали рік із навчань з охорони праці

Новини лісгоспів 11 Січня 2022

Належний рівень охорони праці – це показник не лише культури виробництва чи стабільної роботи підприємства, а й питання відповідальності кожного працюючого.  У Сумському держлісгоспі переконані, що недостатньо лише облаштувати  безпечне робоче місце, людина повинна володіти знаннями та навиками з техніки безпеки. Саме тому кожен новий рік починається на підприємстві із навчань з охорони праці (ОП). 

Навчання проводяться за двадцятигодинною програмою, у відповідності до чинних вимог законодавства та нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки.  Курс для кожного підрозділу читають спеціалісти підприємства, які пройшли відповідну підготовку у галузевому навчальному закладі «Укрцентркадриліс». Крім загальних правил з техніки безпеки робиться акцент на ризиках, які виникають під час виробничого процесу. Особлива увага звертається на роботи з підвищеною небезпекою. За підсумками навчань працівники здають екзамен та отримують допуск до робіт, про що робиться відповідний запис у протоколі засідання комісії з перевірки знань з питань ОП. 

«Після загальних навчань на початку року, протягом року відповідно до діючих нормативів у лісгоспі проводяться обов’язкові інструктажі з охорони праці. Працівники, які приймаються на роботу, проходять вступний інструктаж. Безпосередньо на робочому місці проводиться первинний інструктаж. При зміні робочого місця чи виробничого процесу на роботах з підвищеною небезпекою (вальники лісу, стропальники, кранівники, верстатники) проводиться повторний інструкатаж. За необхідності, керівником дільниці можуть проводитись позапланові інструктажі, під час яких обговорюються окремі випадки, виробничі ситуації, їх причини та наслідки», – деталізує інженер з охорони праці Сумського держлісгоспу Іван Поклонський.

Покращення виробничої безпеки вважається на підприємстві одним із пріоритетних напрямків діяльності, адже від цього залежить здоров’я і життя людей.

У структурних підрозділах підприємства про правила охорони праці постійно нагадують стенди з наглядними матеріалами та попередженнями про небезпеку, які є в кожному виробничому та побутовому приміщенні.Поряд з комплексом теоретичних робіт у лісгоспі систематично оновлюють матеріально-технічну базу, бо переконані, що належний рівень охорони праці багато в чому залежить від справності обладнання. 

«Працівники систематично забезпечуються спецодягом, взуттям та засобами індивідуального захисту у відповідності до діючих норм. На лісосіках обладнуються пересувні вагончики, де можна пообідати, сховатись від негоди чи висушити одяг», – продовжує фахівець.