Північне міжрегіональне управління
лісового та мисливського господарства

Офіційний вебсайт

(0462) 676 942

info@n.forest.gov.ua

У Сумському лісгоспі обстежили ясеневі насадження

Новини лісгоспів 27 Листопада 2020

У Сумському лісгоспі фахівці ДСЛП «Харківлісозахист» провели лісопатологічне обстеження насаджень ясеня. Цій роботі передував обласний семінар, нещодавно проведений Сумським обласним управлінням лісового та мисливського господарства на базі Тростянецького лісгоспу, де проблема всихання ясеневих видна також неозброєним оком.

Слід зазначити, що проблема патологічного всихання ясена в Сумському лісгоспі існує більше десяти років. Тому для проведення лісопатологічного обстеження були запрошені фахівці ДСЛП «Харківлісозахист» та науковці.

«Попередньо лісовою охороною лісгоспу було визначено ряд лісових ділянок для обстеження, де зафіксовано всихання ясена. В результаті обстеження було встановлено, що основною причиною всихання є захворювання дерев халаровим некрозом», – коментує стиуацію директор Сумського лісгоспу Микола Сороколіт.

На думку науковців, халаровий некроз спричинює збудник Hymenoscyphus fraxineus (анаморфа Chalara fraxinea). Основними симптомами цієї хвороби є поступове відмирання крон, некротичні плями на корі пагонів, знебарвлення деревини та листя, некрози листя, передчасне опадання листя, некрози стовбура. Потім уже на ослаблених деревах оселяються різні лубоїди, з’являється опеньок осінній, які в комплексі не залишають дереву «шансів на життя».

Тепер, щоб не допустити поширення патологічного процесу на ще поки що здорові дерева, лісівники повинні терміново вжити необхідних заходів боротьби з хворобою. І єдиним можливим ефективним способом науковці називають вчасно проведені рубки.

Часу для роздумів обмаль, тому лісівники вже приступили до підготовки документів на отримання дозволів для проведення необхідних робіт. Будемо сподіватись, що дякуючи оперативності і кваліфікованим діям лісівників, сумські ясені поборють всі недуги.