Північне міжрегіональне управління
лісового та мисливського господарства

Офіційний вебсайт

(0462) 676 942

info@n.forest.gov.ua

У Сумському лісгоспі підростає 11 тисяч саджанців різних форм туй, ялівців та самшиту

Новини лісгоспів 29 Травня 2020

У Сумському лісгоспі піклуються не лише про відновлення лісів, а й про те, щоб міста, села та присадибні ділянки прикрашали декоративні дерева та чагарники.

Для розмноження декоративних порід у розсадниках лісництв створені відділення зеленого живцювання та шкільні відділення (спеціальні ділянки для дорощування саджанців). Завдяки цьому всі бажаючі весною та восени можуть придбати туї, ялівці, самшити та ялинки, адаптовані до наших кліматичних умов.

Працівники лісництв не лише викопають рослинку, яка сподобалась, а й розкажуть, як правильно за нею доглядати.

У зв’язку зі збільшенням попиту на декоративні саджанці, щороку в розсадниках лісгоспу збільшують і кількість закладених для укорінення живців, збагачують асортимент різними формами. Також почали вирощувати саджанці із закритою кореневою системою ( в поліетиленових контейнерах).

Процес укорінення живців дуже кропіткий: необхідно дотримуватись термінів заготівлі живців, правильно підібрати субстрат для укорінення, забезпечити відповідний мікроклімат в тепличках.

Цього року в парничках Сумського лісгоспу укорінюється майже 16 тис. живців. У шкілки для дорощування висадили майже 11 тис шт. різної форми ялівців, туї, самшиту.

Щоб всі вони не лише добре прижились, а й мали гарний вигляд, протягом всього літа за ними доглядатимуть. Адже без поливу, підживлення та рихлення грунту належного результату не досягти.