Північне міжрегіональне управління
лісового та мисливського господарства

Офіційний вебсайт

(0462) 676 942

info@n.forest.gov.ua

У Сумському лісгоспі радять не відкладати придбання дров на осінь

Новини лісгоспів 26 Червня 2019

Спеціалісти Сумського лісгоспу прагнуть організувати роботу по поставці дров так, щоб вона проводилось оперативно та була зручною для кожного споживача.

«Зазвичай  більшість споживачів відкладають придбання палива на осінь.  Це спричинює ажіотаж та труднощі з доставкою», – говорить директор Сумського лісгоспу Микола Сороколіт.

За словами сумських лісівників, ще декілька років тому основним споживачем дров паливних були приватні домогосподарства. На сьогодні ж ситуація докорінно змінилась. На дров’яне опалення активно переходять підприємства та державні установи.   Відповідальний за реалізацію працівник підприємства завжди  телефонує, попереджає про доставку. Потім узгоджується конкретний час.

«Порядок виписки дров у цьому році залишився незмінним. Треба написати заяву на ім’я директора  із зазначенням адреси і номера телефону та перерахувати кошти на рахунок підприємства через банк», – коментує механізм виписки дров директор лісгоспу.

Доставка здійснюється за нормальних погодних умов протягом трьох робочих днів. Для всіх, хто опалює свої домогосподарства дровами, лісівники радять подбати про паливо заздалегідь.

Більш детальну інформацію щодо виписки дров можна отримати за тел.: (0542) 61 – 60 – 37; та моб.: 050 888 48 59; 050 307 38 96 з 7-00 до 16-00 год. (окрім святкових та вихідних днів).

Довідково:

Кожна порода дерева має свою характерну щільність  і чим деревина щільніша, тим довше вона буде спочатку горіти, а потім і тліти. Однак, такі сорти довго загоряються,  тому краще запасати і більш легку деревину, яку використовують для розпалювання.

Дубові дрова для опалення – це ідеальний варіант, але подібна деревина є досить дорогим задоволенням.

Соснові дрова, згораючи, дуже часто вистрілюють вуглинками, які можуть потрапити на горючі поверхні, і стати причиною загоряння. Саме тому хвойні породи не рекомендовані для застосування  в камінах відкритого типу.

 Тепловіддача від березових полін досить висока, що перевищує тепловіддачу сосни та осики на 20-30%, в залежності від віку дерева, зрубаного на дрова.

При горінні вільха дає мало диму і хорошу тепловіддачу. Випаровування дров з вільхи здатні очистити димохідну трубу від сажного нагару. 

Властивості осикових дров дуже схожі з уже згаданими особливостями вільхових -вони також здатні пом’якшувати сажні відкладення в димохідній трубі, полегшуючи її прочищення.

Прес-служба ДП «Сумське ЛГ»