Північне міжрегіональне управління
лісового та мисливського господарства

Офіційний вебсайт

(0462) 676 942

info@n.forest.gov.ua

У Сумському лісгоспі завершили відновлення лісу і перейшли до доглядів

Новини лісгоспів 22 Квітня 2020

Весняна пора для працівників лісового господарства – час відповідальний та напружений: треба вчасно все посадити і посіяти. Найголовніше, звичайно, – це відновити зруби.

«Всього по держлісгоспу цієї весни було створено лісові культури на 19 ділянках загальною площею 32 га. На посадку пішло 153 тис. сіянців дуба, 12 тис. сосни та майже півтисячі модрини», – коментує підсумки лісокультурної кампанії директор Сумського лісгоспу Микола Сороколіт.

Найбільше лісу висадили в Піщанському лісництві – 16,6га. Частину культур (0,8га) посіяли жолудями. Такий спосіб має чимало переваг. А от найбільший з недоліків – це пошкодження посівів дикими кабанами.

Нажаль, з висаджених сіянців приживаються не всі. Протягом року частина з різних причин гине. Тому восени та весною спеціалісти лісгоспу визначають обсяги робіт з доповнення.

«Цієї весни доповили 86 га лісових культур попередніх років. Для цього використовували сіянці дуба, ялини, модрини», – продовжує директор підприємства.

Майже 7 тис. сіянців ялини пішло на створення новорічних плантацій. Святковою окрасою ці маленькі непримітні деревця стануть лише через 6-7 років.

Крім того, в кожному лісництві є шкілки декоративних саджанців. Вирощені тут рослини прикрашають території в підрозділах лісгоспу, реалізуються іншим підприємствам, організаціям та населенню.

«Для вирощування садивного матеріалу в кожному лісництві є розсадники. Насіння для висіву в основному заготовляється власноруч. Воно проходить спеціальну підготовку, яка імітує природні процеси. В іншому випадку насінина може залишитись у стані спокою і не дати сходів. Цьогоріч під розсадники відвели 0,32га. Висіяли 0,3га дуба звичайного, а решта – модрина, ялина, липа, яблуня, клен, абрикос, вишня, слива», – говорить керівник. Враховуючи те, що останні роки збільшились посушливі періоди, всі розсадники обладнані системою поливу. Крім того, за сіянцями регулярно проводять догляди та підживлюють.

«Робота з лісовідновлення не завершується посівом чи посадкою. Після весняної лісокультурної кампанії переходимо до наступного, не менш важливого етапу у вирощуванні лісу – доглядів. Уже зараз розпочали механізовану обробку міжрядь за допомогою дискових борін та хімдогляди в рядах культур дуба», – продовжує Микола Сороколіт.

Схоже, що й на літо природа підготувала сумським лісівникам чимало неприємних сюрпризів. Доведеться немало попрацювати, аби все посаджене збереглось та виросло.