Північне міжрегіональне управління
лісового та мисливського господарства

Офіційний вебсайт

(0462) 676 942

info@n.forest.gov.ua

У Сумському лісгоспі зібрали 6000 кг насіння жолудя

Новини лісгоспів 22 Листопада 2021

Після декількох неврожайних років сумських лісівників нарешті порадували щедрим плодоношенням дубові насадження. Тож цьогріч лісівники мали нагоду заготовити достатню кількість насіння цієї  породи. 

«Всього протягом жовтня та листопада у лісгоспі зібрали 6000 кг жолудя дуба звичайного. Половина від цього об’єму заготовлена у високопродуктивних плюсових насадженнях», – коментує головний лісничий Сумського лісгоспу Микола Щербак.

Для перевірки посівних якостей зразки насіння направили до лісонасіннєвої лабораторії на аналіз, адже для зберігання та висіву придатне лише те насіння, яке відповідає встановленим критеріям якості. 

«За результатами проведених досліджень заготовлене насіння відповідає першому класу якості. Частину зібраних жолудів уже використали для створення лісових культур та посіву розсадників. Так, із 1,3 га посівного відділення під осінніми посівами зайнято 0,8 га площі. Майже тонну жолудів заклали на зберігання у стратифікаційну яму. Це відбірний посівний матеріал, який весною використається для заліснення зрубів», – продовжує  головний лісничий.

За розрахунками спеціалістів держлісгоспу, вирощених у розсадниках сіянців та заготовленого насіння цілком достатньо для проведення усіх робіт з лісовідновлення та лісорозведення, а також на доповнення лісових культур у наступному році.