У Сумському держлісгоспі підбили підсумки цьогорічної лісокультурної кампанії. Як зазначив директор підприємства Микола Сороколіт, усі заплановані роботи виконали.
«Висадили лісові культури на площі 18 га. Таким чином провели заліснення усіх наявних на сьогоднішній день зрубів. Для посадки використовували сіянці дуба звичайного, модрини європейської, ялини європейської, сосни звичайної, липи дрібнолистої вирощені у лісових розсадниках підприємства. Це якісний, адаптований до наших умов садивний матеріал. В середньому на один гектар площі пішло 4 тис. сіянців», – говорить керівник.
Крім відновлення лісу на свіжих зрубах, доповнили лісові культури попередніх років. Це звичайна практика, адже висаджені сіянці приживаються не завжди на 100%. На приживлюваність впливають різні фактори: десь не хватило вологи, десь пошкодили комахи чи тварини. Відповідно стану культур, планується кількість деревець, які потрібно досадить. Цього року пройшли доповненням 82 га і висадили 39,6 тис. шт. сіянців різних порід.
Як і планували, заклали 1 га плантацій новорічних ялин.
«Щороку підприємство реалізує на новорічні свята близько 4 тис.ялинок та сосен. Вони мають бути правильно сформовані, потребують більше доглядів ніж звичайні культури», – коментує директор.
У кожному підрозділі закладено лісові розсадники.
«Для того, щоб мати вже на осінь та наступну весну якісний садивний матеріал, використовується тільки перевірене насіння. Враховуючи тривалі посушливі періоди останніх років, застосовуємо у розсадниках крапельний полив. Більшість площі займають основні для нашого регіону лісоутворюючі породи. Щороку вирощуємо близько 700 тис. сіянців. Практикуємо також і вирощування декоративних дерев та чагарників: туї, ялівці, самшит, які використовуються для озеленення», – розповідає Микола Сороколіт.
Директор говорить, що тепер у лісгоспі розпочинається новий етап у вирощуванні лісу – догляди. Бо практика свідчить, що без доглядів повноцінного дубового чи соснового насадження не буде.
На підприємстві щороку проводять прополки в рядах та обробляють культиваторами або мульчерами міжряддя протягом всього вегетативного періоду, аж до моменту зімкнення крон. Потім переходять на рубки догляду, які дають можливість сформувати оптимальне за складом насадження.