Північне міжрегіональне управління
лісового та мисливського господарства

Офіційний вебсайт

(0462) 676 942

info@n.forest.gov.ua

В лісах Сумщини надзвичайна пожежна небезпека

Загальні новини 5 Травня 2017

З 4 по 8 травня на території Сумської області оголошена надзвичайна пожежна небезпека найвищого 5-го класу. У зв’язку з цим, лісівники Сумщини попереджають про заборону відвідування лісів з хвойними насадженнями.

Забороняється розведення багать у лісових масивах, в’їзд до них на автівках та паління. Недопалок чи не загашений сірник можуть стати причиною загальнодержавного масштабу.

Також забороняється випалювати суху траву поблизу лісових масивів. Саме по причині випалювання сухої трави в період першотравневих свят в лісах, підпорядкованих підприємствам Сумського ОУЛМГ зафіксовано 7 випадків пожеж у лісових насадженнях Конотопського, Середино-Будського, Шосткинського та Охтирського лісгоспів на площі 17,6 га, з яких 11,7 га -верхових.

Найбільша за площею пожежа сталася 30 квітня у лісових масивах Середино-Будського лісгоспу, нею пошкоджено 12,9 га лісу, з яких 7,3 га – верховою пожежою.

Пожежу було виявлено за допомогою камер відер-спостереження, встановлених у лісництвах лісгоспу. ЇЇ спричинив підпал сухої трави на березі водойми неподалік від самосіву соснових насаджень. З-за сильного вітру пожежа швидко поширилась і перекинулась на лісові масиви державного фонду. Вчасними та узгодженими діями лісівників Середино-Будського лісгоспу пожежу вдалося локалізувати та загасити. Але, щоб залікувати завдану лісу шкоду, потрібен тривалий час.

Нагадаємо, що порушення у лісі правил пожежної безпеки тягне за собою адміністративну й кримінальну відповідальність, а також відшкодування винуватцями завданих збитків.

Триватиме надзвичайна пожежна небезпека до понеділка, 8 травня, включно.

Будьте обачні, збережемо ліс разом!

Прес-служба Сумського ОУЛМГ