Північне міжрегіональне управління
лісового та мисливського господарства

Офіційний вебсайт

(0462) 676 942

info@n.forest.gov.ua

Вивчали кращі практики по догляду за лісом: виїзна робоча нарада у Краснопільському держлісгоспі

Новини лісгоспів 12 Вересня 2022

Днями у Краснопільському держлісгоспі відбулась виїзна робоча нарада для керівників структурних підрозділів та головних спеціалістів лісгоспу.

На чолі з директором підприємства Віктором Морозом учасники виїзного заходу побували в усіх п’яти лісництвах: Краснопільському, Новодмитрівському, Великобобрицькому, Верхньосироватському та Осоївському.

«Головною лісоутворюючою породою у лісовому фонді підприємства є дуб. Щоб виростити дуб до повної стиглості потрібно більше 100 років. Тому нашу роботу оцінюватимуть наші онуки – правнуки. Але наше завдання – лишити після себе якісні лісові насадження з великим запасом на гектарі. А це цілий комплекс робіт, який залежить від багатьох чинників. Тут і умови, і методи вирощування садивного матеріалу, і комплекс доглядів за молодими насадженнями. Також у лісництвах відрізняються і географічні умови вирощування дубових насаджень. Тому вивчення кращих практик для впровадження їх у своїй роботі – це завжди цінно», – резюмував виїзний захід директор Краснопільського держлісгоспу Віктор Мороз.

У ході виїзду лісівники побували на різновікових ділянках лісових культур дуба звичайного, у лісових розсадниках лісництв. Оглянули наявну матеріально-технічну базу по охороні лісу від пожеж, по догляду за насадженнями у розсадниках та на лісових площах, проаналізували роботу лісництв у питаннях охорони праці тощо.

Значну увагу приділили й об’єктам рекреації та аналізу просвітницького напрямку у роботі підприємства. Зокрема, відвідали музей «Під пологом лісу» у Велико-Бобрицькому лісництві (лісничий Ігор Козловський) та куточок «Лісові знахідки» у Верхньосироватському лісництві (лісничий Максим Ігнатченко).