Північне міжрегіональне управління
лісового та мисливського господарства

Офіційний вебсайт

(0462) 676 942

info@n.forest.gov.ua

«Зелена країна» на Сумщині: лісівники готуються до лісокультурної кампанії 2023 року

Загальні новини 24 Листопада 2022

Держлісгоспи Сумщини щорічно відновлюють ліс на площі до 1200 га. На більшості площ ліс висаджують навесні. Тому, щоб максимально бути готовими приступити до весняних лісокультурних робіт як тільки зійде сніг, треба подбати заздалегідь. Адже весняна пора досить швидкоплинна, а кожен росточок треба опустити у вологу землю.

Головне у цьому процесі – якісна підготовка ґрунту.

Де є така можливість, лісівники ще з осені поспішають «написати» рядочки для майбутніх сіянців. Особливо це стосується площ відновлення лісу у місцях заготівлі деревини на піщаних ґрунтах. Адже піщана земля підсихає дуже швидко, а пропахані рядки дадуть можливість затримати вологу прямо у борозні.

Як повідомив заступник начальника Сумського обласного управління лісового та мисливського господарства Олександр Забара, держлісгоспи області загалом підготували під весняну висадку лісу 275,1 га ґрунту, що складає 108% до плану. З них:

ДП «Конотопське ЛГ» – 82 га;

ДП «Краснопільське ЛГ» – 4,7 га;

ДП «Лебединське ЛГ» – 43 га;

ДП «Свеське ЛГ» – 65 га;

ДП «Сумське ЛГ» – 10 га;

ДП «Шосткинське ЛГ» – 70 га.

Твердолистяні ж лісгоспи, де переважаючі чорноземні ґрунти, «ловитимуть» такий момент вже навесні. Адже процес очистки від решток на дубових лісосіках займає дещо більше часу, ніж на хвойних. Та й підсихають чорноземи навесні набагато повільніше, ніж піщані.