В мисливських господарствах Чернігівщини розпочинається сезон полювання на пернату дичину

_MG_0556

Згідно закону України “Про мисливське господарство та полювання”, на всіх дозволених для відстрілу місцевих і перелітних птахів дозволяється з першої суботи серпня по листопад включно.

Найпоширенішим масовим полюванням на Україні є полювання на різні види диких качок. Для того, щоб полювання на качок було вдалим, потрібно заздалегідь потурбуватись про місце полювання, підібрати відповідне угіддя, де є достатня кількість боліт, заболочених старих річищ або мілководь великих штучних водойм, завчасно оформити відстрільну картку.

На день відкриття сезону полювання найпоширеніші місцеві види качок на Україні – крижень і чирок-трікунець – майже всі вже “на крилі”, тобто, і молодняк здатний добре літати.

Стріляти молодих качок, що не літають,- це ганебний вчинок, і про це треба всім і завжди пам’ятати. Лише вдалий постріл по летючій качці може дати спортивну насолоду, він надовго запам’ятовується не тільки молодому мисливцю; про нього згадують біля вечірнього багаття і серед мисливців, що полюють не один десяток років.

Найдобутливіше полювання на качок – це полювання бродовим способом або з підходу. При цьому способі полювання мисливець повинен мати легкий одяг, на ногах неважке взуття, на голові бриль або кашкет з козирком від сонця. Патронташ підвішується через плече якомога вище, щоб під час броду не намокли патрони. Якщо болото широке, бродом йдуть кілька мисливців, якщо вузьке -один мисливець, інші можуть іти з боків, по сухому.

У дощове літо найкращими місцями для полювання на качок є затоплені водою заплавні луки з рівним і твердим дном – глибиною до 0,5 м. Якщо такі луки починають підсихати,

то залишається багато невеликих дзеркалець води, ковбань, на яких можна стріляти качок з підходу.

Наближаючись до водойми, вкритої ряскою, можна заздалегідь визначити наявність качок по стежечках чистої води, що їх зробив качиний виводок в рясці, а також якщо на купинах або в прим’ятій траві на березі є качине пір’я.

Якщо болота або заплави річок глибокі, застосовують полювання з під’їзду на човні, де один мисливець веслує, а другий сидить спереду з рушницею напоготові. Для цього використовуються плоскодонні човни з широким днищем, щоб були стійкішими на воді. Пливти краще проти вітру вздовж очеретів чи рогози. Якщо після пострілу падає підранок, краще негайно ж зробити другий постріл, бо він, особливо крижень, впірне і його потім важко знайти. Для цього виду полювання краще використовувати дріб № 5-6.

Качки рідко проводять день і ніч на одному й тому ж місці. Ввечері вони регулярно перелітають на місця годівлі, а вранці повертаються на дньовку.

Пізніше, у вересні – жовтні, коли качки відлітають на південь, вони також зупиняються у нас на відпочинок і годівлю. Відпочивають у важкодоступних болотах, на відкритих водоймах, а на ніч летять або на поля, або на мілкі болота на годівлю. Це й використовується під час організації осінніх полювань на перельотах.

Основною умовою успіху такого полювання є правильний вибір місця перельотів, для цього треба вести спостереження протягом кількох світанків і старанно маскуватися. Будувати маскувальний курінь слід з місцевих матеріалів: лози, очерету, рогози тощо. Курінь треба влаштовувати з таким розрахунком, щоб збиті качки падали або на чисту воду, або на берег, де немає густих чагарників чи очерету. На відкритих піщаних косах можна викопати яму, де і замаскуватися.

Полюючи на осінніх перельотах, нерідко використовують підсадну качку, яку висаджують на воду біля куреня, а на відстані 20 м розставляють по воді вирізані з дерева або гумові чучела різних качок. Якщо немає підсадної качки, то використовують вабик, яким подають голос качкам, що летять, наближаючись до куреня.

В зв’язку з тим, що полювання на перельотах проводиться перед заходом сонця і вранці, його можна комбінувати з бродовим полюванням вдень. А найкраще день використовувати на рибалку, а вечір і ранок на полювання. Полювання на водоплавну дичину нагоном з моторних човнів категорично заборонено як особливо винищувальне, що належить до браконьєрських. Під час полювання на качок стріляють й інші види водно-болотних птахів: лисок, бекасів та інших куликів, але полювання на них без собаки малодобутливе.

Фото Миколи ТИЩЕНКА

_MG_7603 IMG_7498 IMG_7520 IMG_7580 IMG_7609 P8280344 PICT2861 PICT2984 PICT6883

Обсуждение: есть 1 комментарий

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Lisy

Мапа

Погода у Чернігові
Календар
Травень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
© 2024 Північне міжрегіональне управління лісового та мисливського господарства